«Sinfonietta Rīga» desmito koncertsezonu atklās ar koncertu Lielajā ģildē

Žans Gijēns Keirass

FOTO: Publicitātes foto

Ceturtdien, 17. septembrī, plkst.19 Lielajā ģildē savu desmito koncertsezonu atklās kamerorķestris «Sinfonietta Rīga», informē «Sinfonietta Rīga» sabiedrisko attiecību vadītāja Baiba Freimane. Sezonas atklāšanas koncertā diriģenta Normunda Šnē vadībā izskanēs muzikālu kontrastu pilna programma: līdzās Jozefa Haidna un Ludviga van Bēthovena kompozīcijām skanēs intriģējoša mūsdienu komponistu mūzika. Klausītājus gaida tikšanās ar īpašu viesi - izsmalcināto franču čellistu Žanu Gijēnu Keirasu, kuram, tāpat kā kamerorķestrim «Sinfonietta Rīga», tuvs gan laikmetīgs, gan klasisks repertuārs.

Kanādā dzimušais Keirass ir profesors Freiburgas Mūzikas augstskolā, un šosezon viņš būs rezidējošais mākslinieks prestižajā Londonas Vigmora zālē. Pateicoties savu interpretāciju oriģinalitātei un neparastajam redzējumam, Keirass muzicē gan kā solists, gan kameransambļu sastāvos.

Keirasa izpildījumā kopā ar «Sinfonietta Rīga» Lielajā ģildē būs dzirdams klasiķa Jozefa Haidna karaliskais «Koncerts čellam un orķestrim do mažorā», kā arī mūsdienu skaņraža Rolfa Vollina opuss «Ground». Vakara programmā izskanēs arī van Bēthovena jaunības dienu šedevrs - «Pirmā simfonija do mažorā». Savukārt uz sava opusa «Lantern Lectures» 4.sējuma atskaņojumu Rīgā ieradīsies tā autors zviedru komponists Klāss Torstensons.

Kā norādīja Freimane, kamerorķestra desmitajā koncertsezonā gaidāms daudz košu un daudzpusīgu muzikālu notikumu.

«Šogad mūsu plānā būs jauni un neizzināti ceļi un virzieni, blakus tam skanēs arī mūsu repertuāra pamata fundaments. Mums ir palaimējies strādāt ar tādiem solistiem kā Žans Gijēns Keirass, neaizmirstama būs tikšanās ar Kasparu Putiņu orķestra diriģenta lomā, vakars ar Ivetu Apklanu, kā arī koncerts ar neprognozējamo klarnetistu Emīlu Jūnasonu,» par gaidāmo sezonu izteicās «Sinfonietta Rīga» mākslinieciskais vadītājs Šnē.

Desmitajā koncertsezonā orķestris sagatavojis priekšnesumus, kas tapuši sadarbībā ar talantīgiem un spožiem latviešu un ārvalstu māksliniekiem. Rudens kamermūzikas festivāla laikā «Sinfonietta Rīga» 26. septembrī piedalīsies «Grammy» laureātu koncertā, atskaņojot igauņu komponista Arvo Perta mūziku, savukārt 8.oktobrī gaidāma nebijusi tikšanās ar pasaulē pazīstamo latviešu ērģelnieci Ivetu Apkalnu. 16. oktobrī koncertā «Bahs un latvieši» risināsies radoša sadarbība ar Latvijas Radio kori diriģenta Kaspara Putniņa vadībā, savukārt 31. oktobrī pie «Sinfonietta Rīga» diriģenta pults stāsies Andris Poga, lai kopā ar pianistēm Agnesi Egliņu un Elīnu Bērtiņu uzburtu pārsteigumiem pilnu koncerta atmosfēru.

Mūsdienu mūzikas mīļotājiem veltīts koncerts 14. novembrī, kur «Sinfonietta Rīga» izpildījumā skanēs Andra Dzenīša jaundarbs un 20. gadsimta mūzikas izlase kopā ar neparedzamo zviedru klarnetistu Emīlu Jūnasonu. Decembrī pie orķestra atgriezīsies spožais baroka vijoles meistars Enriko Onofri, kura iepriekšējā uzstāšanās kopā ar «Sinfonietta Rīga» - koncerts Senās mūzikas festivālā 2013. gada vasarā - izpelnījās nomināciju Lielajai mūzikas balvai.

2015. gada pavasarī «Sinfonietta Rīga» koncertos viesosies pasaulē plaši atzīti mūziķi: somu vijolnieks Pekka Kuusisto, bijušais rīdzinieks un regulārs Rīgas viesis vijolnieks Vadims Gluzmans, bet desmitā sezona tiks noslēgta kopā ar perkusiju karalieni Evelīnu Glenni (Evelyn Glennie). Martā gaidāms nebijis notikums - divu orķestru kopkoncerts sadarbībā ar Tallinas kamerorķestri. Pavasarī vairākās Latvijas pilsētās izskanēs Vivaldi leģendārā vijoļkoncertu cikla «Gadalaiki» ieraksta prezentācijas koncerti kopā ar orķestra ilgstošo sadarbības partneri vijolnieci Vinetu Sareiku.

Biļetes uz sezonas atklāšanas koncertu pieejamas «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā.

Uz augšu