Rīgas «Dinamo» cīnīsies LDZ kausa finālā! (36)

Tradicionālā pirmssezonas pārbaudes turnīra «Latvijas Dzelzceļa» kauss trešajā mačā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas «Dinamo» piektdien pēcspēles metienu sērijā ar 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Krievijas vienību Jaroslavļas «Lokomotiv», ko pārstāv latviešu uzbrucējs Jānis Sprukts, iekļūstot turnīra finālā.

Spēles pirmās minūtes abu komandu izpildījumā iesākās visai mierīgi, tomēr turpinājumā pamatīgu ofensīvu pretinieku laukuma pusē uzsāka rīdzinieki, neļaujot "Lokomotiv" spēlētājiem ilgāk pieturēt ripu.

Trešdaļas viducī divus bīstamus metienus no tālās distances izpildīja "Dinamo" kanādiešu aizsargs Čārlzs Genovejs, taču abās epizodēs ripa lidoja gar pašu vārtu stabu. Pēcāk lielisku iespēju atklāt rezultātu neizmantoja Kaspars Saulietis, kurš no vārtu priekšas nespēja pārspēt pretinieku vārtsargu, bet trešdaļas izskaņā Laura Dārziņa metiens trāpīja pa "Lokomotiv" vārtu konstrukciju.

Otrajā puslaikā Rīgas klubs turpināja spēlēt daudz aktīvāk, biežāk apdraudot pretinieku vārtus. Vairākumā izspēlē lieliska iespēja atklāt rezultātu bija Dārziņam, taču uzbrucēja mestā ripa vēlreiz trāpīja pa vārtu stabu. Pēcāk Saulietis pēc lieliskas Gunāra Skvorcova piespēles nespēja pāradresēt ripu vārtu tīklā.

Noslēdzošajā pamatlaika daļā pirmajās minūtēs bīstamus metienus izpildīja Miks Indrašis un Roberts Bukarts, tomēr rezultātu cīņā atklāt neizdevās. Trešdaļas viducī divreiz "Dinamo" vārtus glāba Edgars Masaļskis, abās epizodes neveiksmīgi nospēlējot rīdzinieku aizsargiem.

Papildlaikā neviena no komandām vārtus neguva, bet pēcspēles metienos pārāki bija rīdzinieki. Izšķirīgo metienu realizēja Bukarts.

Līdz ar to Rīgas "Dinamo" sacensību finālā sestdien tiksies ar Krievijas komandu Kazaņas "Ak Bars", kas pirms tam piektdien ar 3:0 uzvarēja Minskas "Dinamo" no Baltkrievijas.

Savukārt cīņā par trešo vietu tiksies "Lokomotiv" un Minskas "Dinamo komandas.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs mačam ar «Lokomotiv»

Vārtsargi: Edgars Masaļskis (Jakubs Sedlāčeks);

Aizsargi: Krišjānis Rēdlihs - Oskars Cibuļskis, Čejs Genovejs - Georgijs Pujacs, Milans Jurčina - Kristaps Sotnieks un Mārtiņš Porejs;

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš - Miks Indrašis - Mārtiņš Cipulis, Maresls Hosa - Pjotrs Ščastļivijs - Miķelis Rēdlihs, Gints Meija - Roberts Bukarts - Māris Bičevskis, Kaspars Saulietis – Juris Upītis - Gunārs Skvorcovs, Artūrs Ozoliņš.

Līdz šim aizvadītajās divās spēlēs abu komandu bilance ir 1-1. Sacensību rīkotāji turnīru sāka ar zaudējumu 1:2 Minskas «Dinamo», bet dienu vēlāk 6:3 pārliecinoši apspēlēja divkārtējo Gagarina kausa ieguvēju Kazaņas «Ak Bars».

Tikmēr «Lokomotiv» hokejisti turnīra pirmajā mačā 2:4 piekāpās «Ak Bars», bet nākamajā spēlē 1:0 pārspēja Baltkrievijas vienību.

Sestdien tiks aizvadītas spēles par vietām - trešo un galveno trofeju «Latvijas Dzelzceļa» kausu.

Pēc «Latvijas Dzelzceļa kausa» Rīgas vienībai pārbaudes spēles vairs nav paredzētas. Jaunā sezona Arta Ābola vadītajai komandai sāksies 6. septembrī «Arēnā Rīga» ar maču pret Minskas «Dinamo».