«Dinamo» ar minimālu starpību zaudē Minskas «Dinamo» (37)

Ar zaudējumu «Latvijas Dzelzceļa» kausa izcīņas turnīru otrdien saka Rīgas «Dinamo» komanda, kas ar 1:2 «Arēnā Rīga» piekāpās Minskas «Dinamo» hokejistiem no Baltkrievijas. Vienīgos vārtus rīdzinieku labā guva visu laiku labākais vienības snaiperis Marsels Hosa.

Spēles sākumā neliels pārsvars piederēja mājiniekiem, bet pārspēt norvēģu vārtsargu Larsu Haugenu rīdziniekiem neizdevās. Devītajā minūtē Latvijas vienības slovāku uzbrucējs Marsels Hosa trāpīja pa sāncenšu vārtu stabu.

Kad pirmajā trešdaļā bija nospēlētas 17 minūtes, pa Edgara Masaļska sargāto vārtu stabu meta 20 gadus vecais baltkrievu uzbrucējs Artūrs Gavrus. Vēl brīdi vēlāk labā pozīcijā nokļuva Minskas komandas spēlētājs Čārlzs Linglets, taču viņa raidītā ripa lidoja nedaudz virs vārtu pārliktņa.

Pirmajās 20 minūtēs teicamu sniegumu demonstrēja abu komandu vārtsargi, atstājot savus vārtus neskartus.

Otrās trešdaļas sākumā turpinājās acij tīkams hokejs. Vārtu gūšanas iespējas biju abu komandu spēlētājiem, taču allaž sekmīgi spēlēja vārtsargi vai ripas ceļā trāpījās vārtu stabiņš.

Perioda beigu daļā Rīgas «Dinamo» vairāk par pusotru minūti spēlēja piecatā pret trijiem, izveidojot vairākas labas izdevības atklāt mača rezultātu, taču tas neizdevās. Vislabākie momenti laukuma saimniekiem šajā spēles nogrieznī bija Mikam Indrašim, Jurim Upītim, Gunāram Skvorcovam un Marselam Hosam.

Trešo trešdaļu turnīra rīkotāji sāka mazākumā un jau ar pirmo metienu šajā periodā viesiem izdevās gūt vārtus, kad izcili precīzi vārtu tālajā augšējā stūrī ripu meta Čārlzs Linglets - 1:0.

47. minūtē lieliski savu iespēju vairākumā izmantoja visu laiku labākais Rīgas «Dinamo» snaiperis Hosa, kurš pēc teicamas Indraša piespēles trieca ripu vārtu devītniekā, izlīdzinot cīņas rezultātu - 1:1.

Nepilnas piecas minūtes pirms trešās trešdaļas beigām skaistus vārtus guva Minskas «Dinamo» spēlētājs Jevgēņijs Nogačovs, kurš ar ļoti spēcīgu raidījumu Masaļska sargāto vārtu augšējā stūrī atguva savai komandai vadību - 2:1.

Mača izskaņā Artis Ābols nolēma samainīt Masaļski pret sesto laukuma spēlētāju. Rīgas «Dinamo» spiediens uz pretinieku vārtiem bija ievērojams, taču rezultāts vairs nemainījās.

Rīgas «Dinamo» - Minskas «Dinamo» 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Vārtu guvēji: 1:0 Čārlzs Linglets (Elisons, Veske) (40:15, vair.), 1:1 Marsels Hosa (Upītis, Indrašis) (46:06, vair.), 2:1 Jevgēņijs Nogačovs (Elisons, Veske) (54:51).

Dienas pirmajā mačā divkārtējā Gagarina kausa ieguvēja Kazaņas «Ak Bars» ar rezultātu 4:2 pārspēja Jāņa Sprukta pārstāvēto Jaroslavļas «Lokomotiv». Latvijas centra spēlētājs spēlēja trešajā uzbrucēju virknējumā, ar rezultativitāti neizcēlās.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs spēlei ar Minskas «Dinamo»

Vārtsargi: Edgars Masaļskis, (Jakubs Sedlāčeks);

Aizsargi: Krišjānis Rēdlihs - Ēriks Ševčenko, Čejs Genovejs - Georgijs Pujacs, Milans Jurčina - Kristaps Sotnieks, Mārtiņš Porejs - Jānis Ozoliņš;

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš - Andris Džeriņš - Miks Indrašis, Maresls Hosa - Pjotrs Ščastļivijs - Roberts Bukarts, Gints Meija - Rihards Bukarts - Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis – Juris Upītis - Gunārs Skvorcovs.

Pirmdien par Rīgas «Dinamo» jauno kapteini spēlētāju balsojumā tika izraudzīts 33 gadus vecais aizsargs Georgijs Pujacs, kuram asistē uzbrucējs Lauris Dārziņš un pieredzējušais krievu uzbrucējs Pjotrs Ščastļivijs.

Līdz šim «Dinamo» komanda gatavošanās ciklā jaunajai sezonai bija aizvadījusi septiņas pārbaudes spēles, kurās izcīnītas trīs uzvaras.

Nākamo spēli Rīgas «Dinamo» aizvadīs trešdien, kad jātiekas ar «Ak Bars». Tās pašas dienas pirmajā mačā «Lokomotiv» spēlēs pret Minskas «Dinamo».

Pēc «Latvijas Dzelzceļa kausa» Rīgas vienībai pārbaudes spēles vairs nav paredzētas. Jaunā sezona Arta Ābola vadītajai komandai sāksies 6. septembrī «Arēnā Rīga» ar maču pret Minskas «Dinamo».