Alūksnē notiks gaisa balonu festivāls

FOTO: Lauris Nagliņš / LETA

Jau par ierastu tradīciju kļuvis gaisa balonu festivāls «Liepna no putna lidojuma», kas vairākus gadus septembra sākumā norisinās Alūksnes pusē.

Kā informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka, viena no festivāla dienām tiek veltīta Alūksnei, un šogad tas būs 4.septembris.

Alūksnē festivāla dienā gaidāma vismaz piecu gaisa balonu pacelšanās virs pilsētas. Kā ik gadu, iespēja redzēt debesīs virs Alūksnes gaisa balonus būs atkarīga no konkrētās dienas laika apstākļiem un vēja virziena. Provizoriskais lidojumu sākums plānots plkst. 17. Visa informācija par lidojumu festivāla dienā būs iegūstama laukumā pie pašvaldības administratīvās ēkas. Tur ap plkst. 20 notiks arī lidojumu noslēgums ar baronu un baronešu titulu piešķiršanu.

Atkarībā no laika apstākļiem lidojumu laikā var būt izmaiņas, lidojumi var tikt atcelti, ja būs nepiemēroti apstākļi vai par lielu vējš. No vēja virziena būs atkarīga arī balonu celšanās vieta. Tādēļ, ja ir vēlme redzēt balonu lidojumu virs Alūksnes, vislabāk ir kļūt par šo gaisa kuģu sekotājiem, no laukuma Dārza ielā 11 automašīnās ceļojot tiem līdzi no pacelšanās vietas līdz pat vietai, kur gaisa balons atkal nolaidīsies uz zemes.

Uz augšu