Plangi uzvar rallija «Kurzeme» testa ātrumposmā; Ķenavs zaudē 0,06 sekundes

FOTO: Mareks Seleņa

Ceturtdienas vakarā notikušajā rallija «Kurzeme» testa ātrumposmā uzvaru izcīnījusi Latvijas komandu ASRT pārstāvošā igauņu ekipāža Sīms Plangi/Mareks Sarapū («Mitsubishi Lancer Evo X»). Otrais ātrākais braucējs iesildīšanās ātrumposmā bija viņa komandas vadītājs, liepājnieks Mārcis Ķenavs ar stūrmani Gati Cimdiņu, kuri sešus kilometrus garajā posmā bija vien sešas sekundes simtdaļas lēnāki.

«Mūsu galvenais uzdevums bija pārbaudīt savu automašīnu, kā arī noskaidrot, cik ātri spējam būt rīt, tādēļ centāmies braukt no paša sākuma, kamēr ceļš ir vislabākajā stāvoklī. Esam ļoti labā kondīcijā, un testa ātrumposms mums deva vēl vairāk pozitīvo emociju,» portālam «rally.ee» stāstīja S. Plangi. «Rallija «Kurzeme» ātrumposmi mums ir galvenokārt pazīstami no iepriekšējiem rallijiem, un ceram izbaudīt šīs sacensības.»

Trešajā vietā ierindojās ukraiņu braucēji Vitālijs Puškars/Ivans Mišins («Mitsubishi Lancer Evo X»), kuri no līderiem atpalika tikai 1,53 sekundes.

Testa ātrumposmā rezultāti bija ļoti blīvi, un septīto ātrāko laiku uzrādījušais Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis («Mitsubishi Lancer Evo X») igauņu ekipāžai zaudēja vien 6,24 sekundes, un tas sola aizraujošu cīņu par uzvaru jubilejas rallijā «Kurzeme». Starp ātrākajām sešām ekipāžām iekļuva arī Edijs Bergmanis/Edgars Grīns («Mitsubishi Lancer Evo IX»), Staņislavs Travņikovs/Aleksejs Bašmakovs («Mitsubishi Lancer Evo VIII») un Jānis Berķis/Edgars Čeporjus («Mitsubishi Lancer Evo IX»).

Jāatzīmē, ka viens no šī rallija favorītiem Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks («Mitsubishi Lancer Evo X») testa ātrumposmā izlēma nepiedalīties.

Starp viena tilta piedziņas automašīnu braucējiem ātrākie bija liepājnieki Renārs Francis/Gunārs Francis, kuri sacensībās startē ar aizmugures piedziņas «BMW 325». Priekšpiedziņas LRC3 klases favorīti testa ātrumposmā nepiedalījās, līdz ar to ātrākā ekipāža bija Krievijas sportisti Dmitrijs Voronovs/Nikita Gergels («Honda Civic»).

Ātruma festivāla – rallija «Kurzeme 2015» oficiālā atklāšanas ceremonija notiks piektdien, 28.augustā, plkst.16 pie Liepājas jaunās koncertzāles «Lielais dzintars», savukārt rallija pirmā ekipāža startēs plkst.16.30.

Rallija pirmajā dienā sportisti Durbes un Priekules novadā aizvadīs četrus ātrumposmus ar kopējo garumu 42 kilometri. Kopumā rallija sacensību dalībniekiem piektdien un sestdien būs jāaizvada 12 ātrumposmi, kuru kopējais garums sasniegs 120 kilometrus.

Uzziņa:

Rallijs «Kurzeme» ir senākais un tradīcijām bagātākais autorallijs Baltijas valstīs, un šogad tas svinēs savu 50 gadu jubileju. Nozīmīgās gadskārtas svinības sākās aprīlī ar 50 ķiršu stādīšanu leģendārajā Vecpils ātrumposmā. Sacensību attīstība un vēsture aplūkota izstādē «No garažās līdz uzvarai», kas līdz 31.augustam apskatāma Liepājas muzeja garāžā, Kūrmājas prospektā 16/18. Svētku kulminācija būs no 27. līdz 30. augustam Liepājā notiekošais Ātruma festivāls - rallijs «Kurzeme».

Ātruma festivālu - ralliju «Kurzeme 2015» atbalsta «LDZ Cargo», Liepājas pilsēta, «Lauma Fabrics», «Vega 1», «Canon Biznesa Centrs», «LDC Datortehnika», «Cēsu alus», «If apdrošināšana», oficiālais auto – «Nissan» no «Skandi Motors».

Uz augšu