Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Survival K(n)it 7» «Baltajā naktī» piedāvās pasākumus visas dienas garumā

FOTO: Edgars Kalmēns TVNET

Mūsdienu kultūras foruma «Baltā nakts» laikā, 5.septembrī, laikmetīgās mākslas festivāls «Survival K(n)it 7» piedāvās apmeklētājiem pasākumus visas dienas garumā, kas līdz ar laikmetīgās mākslas izstādi notiks kādreizējā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā Krišjāņa Barona ielā 14.

Kā stāsta Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Santa Mičule, dažāda formāta koncertos, performancēs un darbnīcās

uzsvars tiks likts uz savstarpējās sadarbības, ikdienas lietu un nodarbju radošo potenciālu.

Jau no plkst.12, līdz ar «Survival K(n)it 7» izstādes atvēršanu, pasākumu telpā pirmajā stāvā notiks «The Stitch Project» izšūšanas un sarunu darbnīca. Darbnīca piedāvās dažādu sabiedrības grupu pārstāvjiem iespēju satikties pie kopīga galda, apgūt un izmēģināt tradicionālās izšūšanas prasmes, vienlaikus iepazīstoties, sarunājoties un apmainoties ar zināšanām. «Baltajā naktī» sarunā piedalīsies arī irāņu mākslinieks Džamils Kamangers, kurš «Survival K(n)it 7» atklāšanas dienā pie Ministru kabineta veiks izšūšanas performanci, un plkst.14 ar «The Stitch» projekta prezentāciju uzstāsies viņu pārstāve Hilde Hauna.

No plkst.19 būs iespēja iesaistīties mākslinieku Ingas Ģibietes, Līvas Rutmanes un Kaspara Upaciera veidotās apvienības «Klīga» glubināšanas perfomancē - «glubināšana» ir jaunvārds, kas radīts, sapludinot latviešu valodas vārdus «gludināt» un «bubināt». «Baltās nakts» programmas turpinājumā sekos audiovizuāli koncerti - pirmais plkst.21 uzstāsies igauņu mūziķis Ēriks Alaloga ar performanci «Noose Intro» jeb «Cilpas ievads». Priekšnesumā tiks izmantoti pašizgatavoti analogie skaņu rīki un instrumenti un, eksperimentējot ar šo objektu iespējām un skaņām, Alaloga centīsies radīt mūzikas un skaņu alternatīvas mūsdienu digitalizētajai kultūrai.

Plkst. 22.30 koncertu turpinās apvienības «Kunst oder Unfal» («Māksla vai negadījums») performance, kas tiks īstenota sadarbībā ar «Dzejas dienām 2015». Atsaucoties uz Hardija Lediņa un NSRD daiļradi, mūzika tiks savienota ar dzejas, instalācijas un video elementiem, radot elektroakustisku dzejas performanci. Apvienības kodolu veido mākslinieku pāris no Vācijas - Kalle un Augusta Lāri, kuriem «Baltajā naktī» pievienosies dzejniece un publiciste Liāna Langa un mūziķe Inguna Rubene, kādreizējā NSRD dalībniece.

Plkst. 23 sekos tehniskās jaunrades nama «Annas 2» audiovizuālās performances studijas audzēkņu projektu spēle «Déja vu», savukārt programmu noslēgs videomākslinieces Lindas Konones un dīdžeja «Bastard Gy» performance «Dvīņi» sintīpopa un elektroniskās mūzikas ritmos.

Ieeja uz visiem pasākumiem būs bez maksas.

Kā ziņots, mūsdienu kultūras forums «Baltā nakts» šogad norisināsies desmito reizi. Programmas pasākumi koncentrēsies Vecrīgā, Rīgas centrālajā daļā, Spīķeros, Miera ielā, bet šogad jo īpaši Pārdaugavā - Mūkusalā, Torņakalnā, Āgenskalnā.

Laikmetīgās mākslas festivāls «Survival K(n)it 7» ir vērienīgākais mākslas notikums Latvijā, kas šogad notiek jau septīto reizi no 4.septembra līdz 20.septembrim - tajā piedalīsies ap 40 mākslinieki un mākslinieku grupas no Latvijas un ārvalstīm. Par centrālo festivāla norises vietu šogad izvēlēta kādreizējā Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenā ēka Krišjāņa Barona ielā 14, piedāvājot «Survival K(n)it 7» apmeklētājiem izstāžu un starpdisciplināru pasākumu kopumu. Festivālu organizē un producē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

Uz augšu
Back