«Re Re Rīga!» piedāvās pārsteidzošas ielu teātra izrādes pilsētvidē

FOTO: rereriga.lv

«Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta» programmā iekļautā Starptautiskā ielu mākslas un pasaules mūzikas festivāla RE RE RĪGA! laikā rīdzinieki un pilsētas viesi varēs baudīt ielu priekšnesumus, kuri notiks pilsētvidē - laukumā pie Laimas pulksteņa un Kaļķu-Vaļņu ielu krustojumā.

Ceturtdien, 7.augustā, ar neparastu un humorpilnu performanci «The Yelling Kitchen Prince» (Kliedzošais virtuves princis) skatītājus priecēs muzikālais pankūku cepējs Brams Grāflands (Bram Graafland) no Nīderlandes. Brama uzstāšanās RE RE RĪGA! pagājušajā gadā saņēma lielu publikas atsaucību, tādēļ ekscentriskais izklaidētājs ar virtuves bungu/ērģeļu iekārtu Rīgā šogad ir īpaši gaidīts viesis.

Vēl viens Nīderlandes komiskā žanra pārstāvis - Compagnie Mobil 8. un 9. augustā piedāvās jautru, romantisku komēdiju «Sulky M1». Āts Dirks (Aat Dirks) nav no tiem puišiem, kuri baidītos sasmērēt rokas. Viņa ūsas un provinciālais akcents valdzina Monty Python fanus, viņu mēdz izmantot kā terapeitisku līdzekli ziemas depresijas māktajiem, jo skatītāji jau pēc neilgas tikšanās ar Ātu palēkdamies dodas mājās apskaut savus priecīgos un uzmundrinošos mīļos.

Grandiozāko priekšnesumu gan mēroga, gan iesaistīto dalībnieku skaita ziņā var gaidīt no īpašā kopprojekta, kurā sadarbojas norvēģu kolektīvs Cirka Teater un pašmāju jauniešu pūtēju orķestris «Auseklītis». Ar Ziemeļu Ministru padomes programmas «Kultūra un māksla» atbalstu tapusī izrāde «Musika Mobile» ir pārsteidzošs stāsts par ceļojošu cirku un tā direktoru Moldonu. Viņa lepnums un prieks ir mūzikas mašīna - milzīga leijerkaste uz riteņiem. Izrādes intriga rodas, kad orķestris sastopas ar mūzikas mašīnu. Grandiozā izrāde, ko varēs redzēt 8. un 9. augustā, vēsta par pretstatiem starp ārzemnieku teātra trupu un disciplinēto, glancētās uniformās tērpto orķestri, starp cilvēku un tehnoloģiju, starp troksni un mūziku.

RE RE RĪGA! ir vērienīgākais starptautiskais ielu mākslas un pasaules mūzikas notikums Baltijā. Pasākumu programmā ir visdažādākās mākslas formas - laikmetīgais cirks, mūzika, deju un ielu teātra priekšnesumi. 2014. gadā RE RE RĪGA! notiks jau otro gadu un ir iekļauts oficiālajā «Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta» programmā. Festivāls ilgs no 6. līdz 9. augustam, pulcējot vairāk nekā 60 māksliniekus no 12 valstīm. Sīkāka informācija un festivāla programma: www.rereriga.lv.

Uz augšu