«Vācijas mašīna» soļo tālāk! (23)

Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēlē Vācijas futbola izlase piektdien ar rezultātu 1:0 (1:0) uzvarēja Francijas valstsvienību, kā pirmā vēsturē ceturto reizi pēc kārtas iekļūstot sacensību labāko četriniekā.

Vācijas izlases labā vārtus guva Matss Hummelss, kurš bija precīzs 13.minūtē.

Vācijas izlases sastāvā spēli jau no pirmajām minūtēm uzsāka uzbrucējs Miroslavs Kloze, kurš ar 22 mačiem Pasaules kausa finālturnīros kļuvis par trešo šī līmeņa spēlēm bagātāko futbolistu vēsturē. Spēles ievadā pārsvars bumbas kontroles rādītājos piederēja Vācijai, tomēr bīstamāki uzbrukumi padevās Francijas pārstāvjiem. Izcelties varēja Karims Benzemā, tomēr viņa sistā bumba pēc Matjē Valbuenas centrējuma lidoja vārtiem secen. Nedaudz vēlāk Benzemā teju tika pie iespējas sist no ļoti bīstamas pozīcijas, taču Vācijas aizsargi briesmas likvidēja. Neizmantotās iespējas beidzās ar gūtiem vārtiem Vācijas izlases izpildījumā, kad 13.minūtē pēc Tonija Krosa izpildītā soda sitiena ļoti precīzi ar galvu sita Hummelss.

Cīņa turpinājās saspringtā gaisotnē, tomēr bīstamas epizodes pie vārtiem neizveidojās, allaž svarīgos brīžos acīgi darbojoties abu komandu aizsargiem. Lieliska iespēja atjaunot neizšķirtu Francijai bija 34.minūtē, kad pēc skaistas saspēles un Valbuenas sitiena savu komandu glāba Manuels Noiers, iespaidīgā lēcienā bumbu atvairot. Pie atkārtota sitiena šajā epizodē gandrīz tika Benzemā, tomēr Vācijas izlases aizsargi pēdējā brīdī bumbu no soda laukuma izraidīja. Francijas vienībai izdevās iegūt iniciatīvu savās rokās, Benzemā vēlāk tiekot pie vēl vienas labas iespējas, taču arī šoreiz vietā bija pretinieku aizsargi. Puslaika pēdējās minūtēs aktīvais Benzemā vēlreiz iztraucēja Noiera mieru, vārtsargam esot savu uzdevumu augstumos.

Otrā puslaika ievadā nemainīgi aktīvs bija Benzemā, tomēr ļoti pārliecinoši Vācijas izlases aizsardzības centrā turpināja darboties Hummelss. Vācijas izlase tikmēr pie katras iespējas centās bumbu pieturēt, kamēr Francija allaž lūkoja atbildēt ar ātriem pretuzbrukumiem. Benzemā centieniem uzbrukumā aktīvi palīdzēja Valbuena un Blēzs Matidī, taču Vācijas sniegums aizsardzībā sāncenšiem pie sitieniem pa vārtiem neļāva tikt. Francijas izlase, tuvojoties mača beigām, Noiera vārtus centās apdraudēt arī no tālienes, to gan darot nesekmīgi. Otrā laukuma pusē bīstami pa Igo Lorī sargātajiem vārtiem sita uz maiņu laukumā nākušais Andrē Širle.

Matidī 15 minūtes pirms spēles beigām no asa leņķa spēcīgi sita pa Vācijas izlases vārtiem, liekot Noieram būt modram, bet kopējais Francijas futbolistu spiediens tikai pieauga. Drīz pēc tam uzmanības centrā atkal bija Hummelss, kurš teju ieraidīja bumbu savas komandas vārtos. Atbildes uzbrukumā no soda laukuma vidus pilnīgi nepiesegts sita Širle, tomēr Lorī bumbu atvairīja. Vācijas izlasei izdevās pārvirzīt spēli tālāk no sava soda laukuma, regulāri pretuzbrukumos tiekot pie iespējām panākt 2:0 savā labā. Francijas vienībai tikmēr uzbrukumi vairs nekādi nevedās. Pēdējās sekundēs pie kārtējā sitiena tika Benzemā, tomēr viņa raidījumu no asa leņķa atsita Benzemā.

Vācijas valstsvienība pusfinālā tiksies ar Brazīliju vai Kolumbiju.

Apakšgrupu turnīrā Francija sākotnēji ļoti pārliecinoši pieveica Hondurasu un Šveici, bet trešajā mačā, kas neko vairs neizšķīra, cīnījās 0:0 ar Ekvadoru, uzvarot E apakšgrupā. Savukārt astotdaļfinālā Francija mača izskaņā spēja salauzt Nigērijas pretestību un triumfēt ar 2:0.

Francija vienīgo reizi kausu izcīnīja pašu mājās 1998.gadā, bet vēl trīs reizes iekļuvusi labāko trijniekā, finālu sasniedzot arī 2006.gadā. Pirms četriem gadiem iekšējo konfliktu dēļ nepārvarēja grupu turnīru.

Tikmēr Vācija grupu turnīrā sākotnēji sagrāva Portugāli, turpinājumā nospēlēja 2:2 ar skandālu nomocīto Ganu, bet trešajā cīņā ar 1:0 pārspēja ASV, kas deva pirmo vietu G grupā. Pēcāk sekojošajā astotdaļfinālā Vācija vien papildlaikā ar 2:1 apspēlēja Alžīriju.

Vācija izlaidusi tikai divus finālturnīrus to vēsturē, bet titulu izcīnījusi 1954., 1974. un 1990.gadā. Finālā vācieši spēlējuši vēl četras reizes, bet iepriekšējos divos turnīros ierindojusies trešajā pozīcijā. Iepriekšējos astoņos turnīros bez medaļām palikusi tikai 1994. un 1998.gadā, kad zaudēja ceturtdaļfinālā.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam.

Pasaules kausa izcīņas futbolā astotdaļfinālam kvalificējās sešas Eiropas un piecas Dienvidamerikas komandas, bet grupu turnīru nepārvarēja neviena Āzijas vienība.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

Francijas izlases sastāvs - Igo Lorī, Matjē Debišī, Patriss Evrā, Mamadū Sako (Lorāns Kosjeļni, 72.min.), Rafaels Varāns, Blēzs Matidī, Matjē Valbuena (Olivjē Žirū, 85.min.), Pols Pogbā, Joāns Kabeī (Loiks Remī, 73.min.), Karims Benzemā, Antuāns Grīzmans.

Vācijas izlases sastāvs - Manuels Noiers, Žeroms Boatengs, Filips Lāms, Matss Hummelss, Benedikts Hevedess, Bastians Šveinšteigers, Mesuts Ezils (Mario Gēce, 83.min.), Sami Kedira, Tonijs Kross (Kristofs Krāmers, 90.min.), Tomass Millers, Miroslavs Kloze (Andrē Širle, 69.min.).