Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Jauna muzikāla brīvdabas izrāde «Vella kalpi»

FOTO: publicitātes

Svinot savu desmitās jubilejas vasaras sezonu, Muzikālais teātris 7 brīvdabas izrāžu skatītājiem jau jūlija beigās dāvās īpašu notikumu – jaunu muzikālu brīvdabas izrādi «Vella kalpi».

«Kāpēc jākaro? Kāpēc jābruņojas? Kāpēc jāatņem, kāpēc jādala? Nē, nē un vēlreiz nē! Ir jābūt stipriem un vienotiem, lai nevienam pat prātā neienāktu doma mūs šķelt. Lūk, tas ir šīs vasaras «Vella kalpu» moto. Un tāds tautas gara spēks nav iedomājams bez mīlestības – raugies, no kuras puses gribi. Jaunie «Vella kalpi» ir stāsts par mīlestības un nodevības kolīzijām cilvēces vēstures garumā. Rīga un 17. gadsimts ir tikai izejas punkts izrādei, bet patiesībā, kā paši saprotat, tas ir daudz plašāk, dziļāk un personiskāk mums katram,» par topošo izrādi stāsta lugas «Vella kalpi» autors – dramaturgs Kārlis Anitens

«Ir noiets viens pamatīgs aplis. 10 gadi neatkarīgam teātrim mūsu valstī – tas ir daudz. Pirms dodamies nākamajā aplī pa spirāli uz augšu, mēs it kā esam atnākuši tur, kur sākām, jo «Vella kalpi» bija arī mūsu pirmais iestudējums 2005. gada vasarā. Toreiz tā bija mīlestības caurstrāvota nejauša veiksme, kas 10 izrādēs pulcēja 60 tūkstošus skatītāju. Šogad «Vella kalpi» būs nopietns atskaites punkts mūsu teātra izaugsmei un misijai – pulcēt ļaudis labiem nodomiem. Apkārt pietrūkst labā, pietrūkst mīlestības, kas ir gara spēka galvenie avoti. Tāpēc jubilejas sezonā atkal iestudējam «Vella kalpus», bet jaunās krāsās un skanējumā, jo šodien mēs vairs nedzīvojam turpat, kur pirms desmit gadiem. Tik daudz kas ir mainījies,» stāsta Muzikāla teātra 7 direktors Aigars Dinsbergs.

Šovasar brīvdabas izrāžu celmlauzis - Muzikālais teātris 7 iestudējumu veido ar estrādēs nepieredzētu vērienu. Režisora Voldemāra Šoriņa vadībā scenogrāfs Jānis Jansons radījis skatuvi trīs stāvos, talkā ņemot iespējas, ko vēlā vasaras vakarā piedāvā pati daba. Tā kā izrādes vairumā pilsētu sāksies 21:00, jau ap desmitiem Rīgas vaļņi ietīsies lāpu, uguns, dūmu un citu noslēpumaino Daniela Rebusa brīnumieroču plīvurā. Savukārt lugas autors Kārlis Anitens pēc režisora ieceres veidojis arī kostīmus, turpinot lugā ielikto sadursmi starp mīlestību un nodevību. Izrādē izmantota Raimonda Paula un Raimonda Tigula mūzika gan no vēsturiski slavenajam kinofilmām, gan no 2005. gada «Muzikālā teātra 7» mūzikla, kā arī pāris princešu cienīgi pārsteigumi kādā mums pazīstamā svešvalodā, ko gan izrādes veidotāji šobrīd neatklāj. Izrādes horeogrāfs ir Alberts Kivlenieks, muzikālais producents – Atis Auzāns.

«Vella kalpu» piedzīvojumus uz skatuves izdzīvos 32 aktieru trupa, kurā piecas mākslinieces – Karīna Tatarinova, Jolanda Suvorova, Anna Šteina, Līga Robežniece un Zane Burnicka piedalījušās arī 2005. gada iestudējumā. Brašo Vella kalpu lomās Gints Andžāns, Jānis Auzāns un Rihards Lepers, savukārt viņu līgavas atveidos Vita Baļčunaite, Helēna Vasiļevska un Samanta Tīna. Pārējās lomās iejutīsies Juris Kalniņš, Ērika Eglija, Zigurds Neimanis, Akvelīna Līvmane, Atis Auzāns, māsas Legzdiņas, Kārlis Anitens, Anita Levša, Olga Stupiņa, Sergejs Ivanovs, Alberts Kivlenieks un daudzi citi. Bet Rīgas atslēgas un līdz ar to arī Rīgas nākotnes loma šovasar uzticēta mūsu nākotnei - trim mazām, bet brašām meitenēm.

Arī šajā gadā izrāde tradicionāli būs skatāma deviņās pilsētās – Saulkrastos (25.jūlijā), Tukumā (26.jūlijā), Valmierā (1.augustā), Alūksnē (2.augustā), Madonā (9.augustā), Ikšķilē (15.augustā), Jēkabpilī (16.augustā), Bauskā (22.augustā), Kuldīgā (23.augustā).

Uz augšu
Back