Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nākamgad Rīgā notiks pasaules rallijkrosa čempionāta posms

FOTO: Ingars, TVNET

Nākamgad viens no pasaules rallijkrosa čempionāta posmiem norisināsies Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD) piederošajā Biķernieku kompleksā, ceturtdien preses konferencē atzinuši organizatori.

«Pirms gada kopā ar braucēju Reini Nitišu sākām apspriest ideju rīkot rallijkrosa pasaules čempionāta posmu Latvijā. Sākām izskatīt visas iespējas,» skaidroja SIA «RA Events» direktors Raimonds Strokšs. «Tā nu esam nonākuši, ka pie mums tomēr tiks organizēts viens no čempionāta posmiem.»

«RA Events» pilnībā pieder Strokšam, kurš ir pazīstams kā Liepājas un Talsu ralliju rīkotājs. Liepājas rallijs kopš 2013.gada ir kļuvis arī par Eiropas Rallija čempionāta posmu.

«Domāju, ka spēsim sarīkot ļoti veiksmīgu posmu. Visticamāk, paralēli pasaules čempionāta posmam notiks arī Eiropas čempionāta etaps, kas nozīmēs, ka dalībnieku būs vēl vairāk,» pauda Strokšs.

Līgums ar čempionāta starptautisko organizatoru «IMG Motorsport» noslēgts uz trīs gadiem ar iespēju pagarināt vienošanos. Paredzēts, ka posms Rīgā norisināsies augustā vai septembrī.

«Strokša vīzija saskanēja ar mūsu iecerēm rīkot pasaules čempionāta posmu. Turklāt trase atrodas ļoti tuvu Rīgai,» stāstīja «IMG Motorsport» direktors Martins Anaji. «Nevaru vien sagaidīt nākamo gadu, lai redzētu jauno pasaules čempionāta posmu.»

«Tiklīdz uzzinājām, ka posma organizēšanu atbalstīs valdība, sapratām, ka laiks rīkoties,» norādīja Anaji. «Rallijkross strauji attīstās. To pazīst vairāk nekā 150 valstīs, bet sacensības apmeklē vairāki desmiti tūkstošu.»

Kā zināms, pasaules čempionāta prestižākajā «SuperCar» klasē piedalās arī latvietis Reinis Nitišs, kurš kopvērtējumā 2014.gada sezonā ieguva augsto trešo vietu, bet šosezon ierindojas piektajā pozīcijā. Savukārt Eiropas ieskaitē «Super 1600» klasē cīnās Jānis Baumanis, kurš šosezon ir ļoti stabils līderis.

«Domāju, svarīgi rīkot posmu tur, no kurienes nāk paši braucēji. Rallijkrosā nepieciešami vietējie varoņi,» atzina Anaji.

Kā iepriekš tika lēsts, pasaules rallijkrosa čempionāta posma sarīkošana Biķerniekos izmaksās divus miljonus eiro. Licences maksa 2016.gadam aprēķināta 350 000 eiro apmērā, 2017.gadam - 400 000 eiro, bet 2018.gadam - 450 000 eiro. Licenču izmaksas pēdējiem diviem gadiem būšot zināmas tikai 2018.gadā, taču, turpinoties šādai dinamikai, lēšams, ka kopējās izmaksas piecu gadu laikā sasniegs 2 miljonus eiro.

Lai čempionāta posms Latvijā notiktu, bija nepieciešams iegādāties licenci, tāpēc jau šī gada februārī, kad Latvija bija saņēmusi piedāvājumu no čempionāta starptautiskā organizatora «IMG Motorsport» no 2016. līdz 2020.gadam vienu no čempionāta sacensību posmiem sarīkot Latvijā, sacensību organizatore SIA «RA Events» lūdza Ministru kabinetam ar licences iegādi saistītos izdevumus segt no valsts budžeta, savukārt pārējos ar čempionāta posma organizēšanu saistītos izdevumus, izņemot ar sacensību trases rekonstrukciju saistītos izdevumus, segšot pats uzņēmums.

«Ministrija ir ļoti gandarīta, ka izdevies pasaules čempionāta posmu atvest uz Latviju. Šī ir rallijkrosa lielvalsts,» pauda Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns. «Rallijkrosam ir liels izaugsmes potenciāls. Liels prieks, ka mūsu rallijkrosa braucēji varēs sacensties mājās.»

«Valstī ieplūdīs jauni tūristi, kuri šeit atstās savu naudu, dzīvos mūsu viesnīcās,» minēja Smiltēns.

FOTO: Ingars, TVNET

Martā Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji norādīja, ka Biķernieku kompleksā ir visi priekšnosacījumi, lai, veicot nelielus uzlabojumus, tiktu izveidota rallijkrosa trase, atbalstot čempionāta posma rīkošanu Latvijā. Tāpat CSDD pārstāvji skaidroja, ka trases sagatavošana rallijkrosa čempionāta posmam nav investīcija vienam pasākumam, bet tas ir ilgtermiņa projekts. Rallijkrosa sacensības pasaulē kļūst arvien populārākas, un tajās ar arvien lielākiem panākumiem piedalās Latvijas sportisti.

«Valdības galvenais uzdevums bija saglabāt un attīstīt Biķernieku trasi. Ar rallijkrosa posma atvešanu uz Latviju šis uzdevums tiek pildīts,» norādīja Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš. «Netiek izslēgts, ka nākotnē notiks vēl kādas augsta līmeņa sacensības.»

Iepriekš tika ziņots, ka lielākā daļa no ralijkrosa trases tiks iekārtota jau esošajā konfigurācijā, kas tiks papildināta ar nelielu posmu, kam saskaņā ar noteikumiem ir jābūt bez asfaltbetona seguma. Pārējā trases daļā sportistu un skatītāju vajadzībām tikšot izmantota jau esošā Biķernieku kompleksās sporta bāzes (BKSB) infrastruktūra. Trases uzlabošanas darbi tikšot veikti atbilstoši starptautiskajām prasībām, tam tiks izstrādāts attiecīgs projekts un veikti būvdarbi, kuru izmaksas tiks noskaidrotas, veicot Publisko iepirkumu likumam atbilstošu iepirkuma procedūru.

«Pirms kāda laika par šādu pasākumu varējām tikai sapņot. Toreiz galvenais uzdevums bija vispār saglābt šo trasi,» atzina Biķernieku kompleksās sporta bāzes vadītājs Aivars Aksenoks. «Rallijkrosa trases projekts apstiprināts būvvaldē un viss virzās uz priekšu. Galvenais trasē bija izmantot grunts segumu, kas atradīsies mežā. Profesionālā trases ainava tiks saglabāta.»

FOTO: Ingars, TVNET

Tiek plānots, ka šīs sacensības apmeklēs apmēram 15 000 skatītāju gan no Latvijas, gan citām valstīm. Rallijkrosa trases izveidošana būšot vēl viens solis BKSB sakārtošanā un sniegs vēl plašākas iespējas starptautisku sacensību organizēšanai.

«Trases veidotāji sākumā konsultējās ar mani, kā veidot trasi. Izskatās, ka šis tas no maniem ieteikumiem tika ņemts vērā,» stāstīja Nitišs, norādot, ka labam sportistam jābrauc labi visās trasēs. «Pats vēl nezinu, vai piedalīšos nākamā gada posmā Latvijā, jo man pēc šīs sezonas beidzas līgums ar komandu.»

Plānojot BKSB attīstības projektus, tiekot izvērtēta attiecīgā sporta veida popularitāte pasaulē un Latvijā, plānotās izmaksas, BKSB infrastruktūras piemērotība, iespējas rīkot dažāda līmeņa sacensības, multifunkcionālas izmantošanas iespējas un citi faktori. Ļoti būtisks esot nevalstisko organizāciju un sporta sabiedrības viedoklis, aktivitāte un ieinteresētība BKSB attīstībā, tāpēc BKSB aktīvi sadarbojas ar Latvijas Automobiļu federāciju, Latvijas Motosporta federāciju, Latvijas Olimpisko komiteju, Antīko automobiļu klubu, sporta skolām, klubiem un citām organizācijām.

«Šorīt izstaigājām topošo trasi. Domāju, ka tā būs lieliska,» uzskata slavenais norvēģis Peters Sūlbergs. «Šosezon Nitišs mani pārspēja manā mājas posmā Norvēģijā, tāpēc nākamgad gribu viņam revanšēties Biķernieku trasē.»

Kā atbalsta lūgumā uzsver uzņēmums, Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA) apkopotā informācija liecina, ka čempionāta posmu klātienes apmeklētāju skaits pērn salīdzinājumā ar 2013.gadu ir palielinājies par 130% un vidēji katru no 12 čempionāta posmiem 2014.gadā klātienē apmeklēja 23 242 skatītāji.

FOTO: Ingars, TVNET
Uz augšu
Back