Instrumentālās rokmūzikas trio «Omertà» izdod debijas albumu

Omerta

FOTO: Publicitātes foto

Smagnējais rīdzinieku trio «Omertà», kas, nu jau pāris gadus aktīvi koncertējot, paguvis kāpt gan uz lielākām, gan mazākām skatuvēm tepat Latvijā un kaimiņvalstīs, nupat sevi pieteicis ar savu pirmo studijas albumu «Crown Of Seven».

Albumā iekļautas septiņas kompozīcijas, kuras katra simbolizē vienu no septiņām cilvēka čakrām. Tām piedēvēti kristālu nosaukumi, un tās kopā veido vienu veselu - cilvēku jeb šajā gadījumā albumu. Grupas un albuma skanējums jūtami ataino vietu, no kurienes mākslinieki nāk, - Rīgu. Caur melodiskiem ģitāras pavedieniem, kas mēdz aizvest līdz smagnējiem iekritieniem, grupas mūzika kopā rada episku postroka atmosfēru un izjūtas.

Albums tapis no 2013. līdz 2015. gadam, ierakstīts «dzīvajā sesijā» Hodila Records studijā ar skaņu inženiera Ģirta Laumaņa (Lomika) palīdzību, bet miksēts un masterēts Mārupē, KS Records studijā, pie Kārļa Šteinmaņa. Savukārt par albuma vizuālo noformējumu rūpējusies Aija Baumane.

Sākot ar 10. jūliju, albums pieejams grupas «Bandcamp» vietnē, vēlāk tiks nodots klausītājam arī caur Spotify un ITunes servisiem, kā arī būs pieejams CD formātā.

Grupas nosaukums «Omertà» nāk no itāļu valodas un nozīmē klusēšanas zvērestu, ko izmantoja mafija. Tas paredzēja noslēpumu un informācijas neizpaušanu autoritātēm, bet ansamblis šo nosaukumu asociē ar faktu, ka spēlē instrumentālu mūziku, bez vokālista vai lirikas.

Instrumentālais trio plašākai publikai sevi pieteica 2013. gada jūnijā, iesildot grupu «Indygo» koncertzālē Palladium. Kopš tā laika «Omertà» paguvusi uzstāties klubos gan Rīgā, gan ārpus tās, lielākajos mūzikas festivālos Latvijā, kā arī šogad otro gadu pēc kārtas uzstāsies lielākajā Baltijas metālmūzikas festivālā Devilstone Lietuvā. Taču vasaru noslēgs Ķekavā, festivālā «Klang».

Seko grupas Omertà jaunumiem tīmeklī:

www.facebook.com/omertalv

Uz augšu