T, 10.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

KNAB: Truksnis saņēmis nelikumīgu algu pašvaldības uzņēmumos

LTV "Panorāma"
KNAB: Truksnis saņēmis nelikumīgu algu pašvaldības uzņēmumos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis
Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis Foto: Ieva Čīka/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) konstatējis plašu līdzekļu izšķērdēšanu Jūrmalas pilsētas domē, pašvaldības vadītājam Gatim Truksnim saņemot algu par kapitāldaļu turētāja pienākumiem domes uzņēmumos. Jūrmalas pašvaldība apvainojumus noraida, uzskatot, ka viss bijis likumīgi un nekādi zaudējumi nav nodarīti, piektdien vēstīja LTV «Panorāma».

Kopš 2013. gada rudens līdz pat pērnā gada beigām Jūrmalas mērs Gatis

Truksnis par kapitāldaļu turētāja pienākumu pildīšanu deviņos Jūrmalas pašvaldības uzņēmumos saņēmis vairāk nekā 22 000 eiro.

Kaut likums par šiem pienākumiem ļāvis maksāt,

KNAB uzskata, ka Truksnim tas bija jādara bez papildu samaksas.

«Likumā, kas bija spēkā par valsts un pašvaldību kapitāldaļu pārvaldīšanu, bija teikts, ka maksāt par kapitāldaļu turētāju pildīšanu var. Bet, ja tas ir jāpilda savu amatu pienākumos, tas nav jādara. Mēs konstatējām, ka viņam ir prettiesiski izmaksāta atlīdzība,» saka KNAB Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītājs Andris Donskis.

Jūrmalas dome par šādu KNAB viedokli ir izbrīnīta. Viņuprāt, Truksnim uz samaksu bija tiesības, jo regulējums, kas liedz saņemt papildu algu, stājies spēkā vien šogad. «Manā rīcībā ir ministrijas vēstule, kurā ir teikts, ka dome ir tiesīga noteikt algu kapitāldaļu turētājam - Jūrmalas domes priekšsēdētājam. [..]

Nekādi zaudējumi nav nodarīti, domes lēmums ir tiesisks, un nav saprotams, kāpēc divus gadus pēc lēmuma ir šādas vēstules no KNAB,»

neizpratni pauž Jūrmalas domes Administratīvi juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Ķēniņš.

KNAB vēstulē pašvaldībai lūdzis lemt par iespējamo zaudējumu piedzīšanu no vainīgajām amatpersonām.

Pašam Truksnim saņemto naudu atmaksāt gan, visticamāk, nevajadzēs,

jo viņš uzskatāms par labticīgo ieguvēju. Lēmumu par atlīdzības izmaksu 2013.gada 12. septembra domes sēdē pieņēma astoņi pašvaldības deputāti. Truksnis šajā balsojumā nepiedalījās. Tikmēr KNAB par šo faktu uzsācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietās. Ja deputātu vaina tiks pierādīta, viņus gaida sods 70 līdz 350 eiro apmērā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu