Muižniecei esot milzīgs kauns par Latvijas tiesu sistēmu

Vineta Muižniece

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Man vairs nav gods atrasties tādā tiesu sistēmā un es gribu no tās atrasties pēc iespējas tālāk, šādu viedokli šodien pēc Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departamenta sprieduma pauda amatu zaudējusī Satversmes tiesas (ST) tiesnese, savulaik Andra Šķēles politbiznesa projekta - Tautas Partijas «zvaigzne» Vineta Muižniece.

Kā sacīja Muižniece, viņa gaidījusi, ka AT pieņems «taisnīgu spriedumu, bet acīmredzot politiskie ķirmji ir sagrauzuši tiesu sistēmu», jo politiskās vēlmes bija spēcīgākas. Nu jau bijušajai ST tiesnesei šāds spriedums ir ļoti bēdīga ziņa, jo tas nozīmējot, ka tiesu sistēma ir ļoti zemā līmenī.

Viņa uzsvēra, ka bija pilnīgi droša par to, ka AT atcels notiesājošo spriedumu, un kopumā viņa bija pārliecināta par sevi, norādot, ka viņa Saeimā nebija noformējusi nevienu komisijas protokolu.

«No vienas puses, man ir atvieglojums - man vairs nav gods atrasties tādā tiesu sistēmā, un es gribu no tās atrasties pēc iespējas tālāk,» izteicās Muižniece. Pagaidām gan viņa nedomājot par nākotnes plāniem, jo nebija domājusi, ka situācija būs tāda, kāda tā izvērtās. Muižniece piebilda, ka acīmredzot politiskās vēlmes izrādījušās stiprākas.

Kā ziņots, ar šodienas AT Krimināllietu departamenta notiesājošo spriedumu Muižniece ir zaudējusi savu ST tiesneša amatu, žurnālistus informēja ST priekšsēdētājs Aldis Laviņš.

Viņš piebilda, ka Muižniecei vairs nav tiesiska pamata turpināt darbu ST jurista amatā, tāds pastāvējis tikai krimināllietas izskatīšanas laikā. «Līdz ar ST tiesneša amata zaudēšanu nav pamata turpināt darbu ST jurista amatā, jo jurista amatu viņa pildīja tikai tāpēc, ka bija tiesvedības process, un ar priekšsēdētāja rīkojumu un viņas piekrišanu uz laiku, kamēr tika izskatīta krimināllieta, viņa bija norīkota darbā par tiesas juristu.»

AT Krimināllietu departaments šodien atstāja negrozītu apelācijas instances tiesas lēmumu, ar kuru ST tiesnese Muižniece atzīta par vainīgu un sodīta par to, ka viņa, būdama valsts amatpersona, izdarīja dokumenta viltošanu. Kā norādīja AT preses sekretāre Baiba Kataja, līdz ar to notiesājošais spriedums stājas likumīgā spēkā. Par dokumenta viltošanu Muižniecei būs jāmaksā naudas sods desmit minimālo mēnešalgu jeb 2846 eiro (2000 latu) apmērā.

AT Krimināllietu departamenta lēmums nav pārsūdzams.

2011.gada 1.jūnijā ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers pret Muižnieci sāka kriminālprocesu. Pāris dienas vēlāk ST apturēja tiesneses Muižnieces pilnvaras. Pilnvaru apturēšanu ierosināja pati Muižniece.

Saskaņā ar apsūdzību Muižniece, būdama valsts amatpersona - Saeimas deputāte un vienlaikus arī Juridiskās komisijas priekšsēdētāja -, viltojusi dokumentu - Saeimas Juridiskās komisijas 2009.gada 1.septembra sēdes protokolu.

Uz augšu