Nīderlande grauj un apkauno čempioni Spāniju (60)

Pasaules kausa izcīņā futbolā piektdien par pārsteigumu parūpējās Nīderlandes izlase, kas 2010.gada finālturnīra fināla atkārtojumā ar 5:1 (1:1) sagrāva šī brīža kausa īpašnieci Spāniju. Mača rezultātu ar 11 metru soda sitienu atklāja spānis Ksavi Alonso, savukārt Nīderlandes rindās pa diviem vārtiem guva Robins van Pērsijs un Arjēns Robens, bet reizi precīzs bija Stefans de Vrijs.

Lai gan aktīvāk B apakšgrupas cīņu iesāka Pasaules kausa īpašnieki spāņi, tomēr tieši pie viņu vārtiem radās pirmās briesmas. Spēles astotajā minūtē vienatnē pret pieredzējušo vārtsargu Ikeru Kasiljasu izrāvās nīderlandietis Veslijs Snaijders, taču viņa sitiens lidoja tieši virsū spāņu kluba Madrides «Real» spēlētājam.

Tikmēr Brīdi vēlāk Nīderlandes vārtsarga modrību pārbaudīja 2010.gada finālturnīra fināla varonis Andress Injesta. Diez gan skaļas ūjināšanas priekšā maču vajadzēja aizvadīt brazīliešu izcelsmes Spānijas uzbrucējam Djegu Koštam, kurš pirms pāris mēnešiem starptautiskajos turnīros izlēma pārstāvēt Spāniju, nevis dzimto Brazīliju.

Sākot no pirmā puslaika vidus, Nīderlandes izlase uzskatāmi sāka spēlēt no aizsardzības, kas ļāva spāņiem laukuma centrā ierastajā metodē pieturēt ilgāk bumbu.

25.minūtē pirmo dzelteno kartiņu mačā nopelnīja Kanāda dzimušais nīderlandietis Džonatans de Guzmans, savukārt minūti vēlāk Košta nopelnīja Spānijai 11 metru soda sitienu. Video atkārtojums gan uzskatāmi parādīja, ka uzbrucējs soda laukumā krita diez gan teatrāli, kas lika apšaubīt noteikumu pārkāpuma pamatu. Pašu sitienu izpildīt devās Xavi Alonso, kurš regulāri izlasē veic šo pienākumu, sāncenšu vārtsargs uzmīnēja sitiena virzienu, taču centra pussargs bija pārāks - 1:0.

Ielaistais vārtu guvums Nīderlandes izlasi piespieda sākt spēlēt daudz aktīvāk un plašāk. Spēles 32.minūtē van Pērsijs tikai nedaudz neaizsniedzās līdz bumbai, lai izlīdzinātu rezultātu uz tablo. Bet 43.minūtē rezultātu dubultot varēja Spānija, kad Davids Silva nokļuva aci pret aci ar pretinieku vārtsargu, tomēr nebija precīzs. Tikmēr brīdi vēlāk otrā laukuma pusē savu iespēju izmantoja van Pērsijs, kurš skaisti ar galvu pārmetu bumbu pāri Kasiljasam. (1:1).

Otrais puslaiks iesākās azartiski abu vienību starpā, komandām regulāri meklējot robus sāncenšu aizsardzībā. 53.minūtē Nīderlande izvirzījās vadībā. Robens veiksmīgi tika galā ar abiem spāņu centra aizsargiem un guva vārtus. Arī šajā vārtu guvumā ar rezultatīvu piespēli atzīmējās jaunais aizsargs Deilijs Blinds.

Septiņas minūtēs vēlāk nīderlandieši varēja panākt divu vārtu pārsvaru, skaisti no distances sita van Pērsijs, taču bumba trāpīja pa pretinieku vārtu konstrukciju.

Spēles 63.minūtē tomēr Nīderlande panāca divu vārtu pārsvaru. Savus pirmos vārtus valstsvienībā pēc standartsituācijas guva aizsargs de Vrijs. (3:1). Brīdi vēlāk Spānijas futbolisti vienus vārtus atguva, taču līnijtiesnesis iepriekš bija fiksējis aizmugures stāvokli, kā rezultātā Nīderlande saglabāja drošu pārsvaru uz tablo.

Turpinājuma Nīderlande neapstājās pie sasniegtā, regulāri apdraudot spāņu vārtu drošību, kas 73.minūtē arī attaisnojās. Rupju Kasiljasa kļūdu izmantoja van Pērsijs, gūstot otros vārtus mačā. Trīs minūtes vēlāk Spānijas aizsargs Serhio Ramoss tikai nedaudz sita garām pēc tiešā brīvsitiena, bet septiņas minūtēs vēlāk Nīderlande turpināja šokēt futbola pasauli. Piektos vārtus izlasei un savus otros spēlē guva Robens, prasmīgi tiekot galā ar Spānijas aizsardzību – 5:1. Pēc brīža Robens varēja gūt arī trešos vārtus, tomēr lieliski vārtos darbojās Kasiljass.

Atlikušajās minūtēs abām komandām bija lieliskas iespējas gūt vēl pa vārtiem, taču rezultāts vairāk nemainījās. Tādejādi Nīderlande 2010.gada Pasaules kausa fināla atkārtojumā pārliecinoši revanšējās kausa ieguvējiem spāņiem.

Zīmīgi, ka 100.spēli Nīderlandes izlases rindās aizvadīja Snaijders.

Šodien B apakšgrupā Čīles spēkosies ar Austrāliju. Šis duelis sāksies plkst.01:00 no rīta pēc Latvijas laika.

Nākamo B grupas spēli Spānijas izlase aizvadīs trešdien pret Čīles valstsvienību, bet Nīderlande tiksies ar Austrālijas futbolistiem.

Pasaules čempionāta otrajā kārtā iekļūst katras apakšgrupas divas labākās izlases, bet 3. un 4. vietās esošajām vienībām turnīrs būs beidzies.

PK finālturnīrs Brazīlijā norisināsies no 12. jūnija līdz 13. jūlijam.