Atklāj interaktīvo vides objektu «Skaņu stabules Latvija skan»

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku galvenais mākslinieks Ivars Mailītis

FOTO: Ieva Lūka / LETA

Laukumā pretī Ministru kabinetam tika atklāts mākslinieka Ivara Mailīša interaktīvais vides objekts «Skaņu stabules Latvija skan», kas ieskandinās šīs vasaras trīs lielāko kultūras notikumu pamatvērtības. Šie notikumi ir Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki un starptautiskais folkloras festivāls «Baltica 2015».

Šis ir ļoti vēsturisks brīdis Latvijas Dziesmu svētku garajā ceļā, kad vienus nozīmīgus svētkus nomainīs otri nozīmīgi svētki, vides objekta atklāšanas pasākumā norādīja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

«Man šodien liels prieks, kopā dziesmu svētku rīkotājiem uzsaukt: lai skan mūsu Dziesmu svētku tradīcija, lai tā sasauc kopā mūsu bērnus un jauniešus, Latvijas iedzīvotājus no visiem Latvijas novadiem un lai tā sasauc kopā mūsu radus un kaimiņus no Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm,» uzsvēra ministre.

11.Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku galvenais mākslinieks Ivars Mailītis norādīja, ka jaunatklātajā objektā katra stabule ir kā maza ganiņa stabulīte, kurš pirms 150 gadiem kādā pļavā ganīja govis vai cūkas. Kad viņam bija 80 gadi, viņš piedzīvoja brīvu valsti. «Mūsu Latvijas valsts sastāv no skaņām, katra paša dvēseles skaņām, un varbūt, katram pieskandinot savu skaņu, kopējā simfonija iznāktu labāka. Es novēlu visiem katram pašam atrast savu skaņu un skanēt kopā,» uzsvēra Mailītis.

Skaņu stabules Rīgā priecēs līdz 20. jūlijam, bet pēc svētkiem tās tiks uzstādītas pirmās Bērnu dziesmu dienas norises vietā, Madonas novada Praulienā, lai godinātu tās vērtības, kuras patiesi iedvesmo. Skaņu stabules ir arī kā tilts uz interaktīvajiem vides objektiem, kas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā priecēs Bastejkalna apmeklētājus. Pirms gandrīz 150 gadiem 1866.gada 18.jūlijā Madonas novadā notika pirmā lielā Bērnu dziesmu diena.

11. Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies Rīgā no 6.jūlija līdz 12.jūlijam, astotie Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki Rīgā un Latvijas novados norisināsies no 25.jūnija līdz 28.jūnijam, bet starptautiskais folkloras festivāls «Baltica 2015» Rīgā un novados notiks no 15.jūlija līdz 19.jūlijam.

Uz augšu