Daugavpilī izskanēs rokgrupu «Elpa» un «Pērkons» koncerti

«Pērkons»

FOTO: Felīcija Vērzemniece

5. jūnijā plkst.20 Daugavpilī, Vienības laukumā, pilsētas 740 gadu jubilejai veltītajos pilsētas svētkos izskanēs leģendāro rokgrupu «Elpa» un «Pērkons» koncerti, informēja Daugavpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Koncertā grupa «Pērkons», uzstājoties pilnā sastāvā - Juris Kulakovs (taustiņi), Juris Sējāns (bass, vokāls), Leons Sējāns (solo ģitāra), Ieva Akuratere (vokāls), Raimonds Bartašēvics (vokāls) un Ikars Ruņģis (sitamie instrumenti) -, piedāvās klausītājiem savas radošās darbības laikā sakrātās un tautā iemīļotās dziesmas, tostarp «Zaļā dziesma», «Slidotava», «Labu vakar», «Dziesma par sapumpuroto zaru», «Gandrīz tautasdziesma» un «Mana dienišķā dziesma».

Atjaunotajai «Elpai» šovasar Daugavpils pilsētas svētkos plānotā uzstāšanās būs pirmais oficiālais koncerts.

Pa dienu, plkst.14, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta Jehuda Pena izstāde, bet plkst.18 Kultūras pilī notiks apbalvojuma «Goda daugavpilietis» pasniegšana un Intara Busuļa koncerts.

Daugavpils dienā, 6. jūnijā, pilsētas svētku pasākumi dažādās pilsētas vietās, tostarp uz piecām skatuvēm, kur uzstāsies visdažādākie radošie kolektīvi un mākslinieki un notiks dažādas sportiskās un citas aktivitātes, sāksies jau no plkst.10. Pie tirdzniecības centra «Solo» darbosies «Speedway Grand Prix of Latvia» «Pit stop» zona: auto-moto tehnikas prezentācija, pie Daugavpils teātra norisināsies Latvijas svarcēlāju čempionāts klasiskajā svarcelšanā guļus, Rīgas ielā pretī Sv.Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcai darbosies «Izglītības un amatnieku pilsētiņa». Dubrovina parkā visas dienas garumā darbosies Svētku tirgus, āra kafejnīcas un piepūšamās atrakcijas bērniem, bet plkst.19 interesentiem būs iespēja vērot Avio šovu virs Daugavas.

Plkst.13 Rīgas ielā sāksies svētku gājiens un «Mazuļu parāde», kas noslēgsies Vienības laukumā ar svinīgo pilsētas svētku atklāšanas ceremoniju, kam sekos profesionālā pūtēju orķestra «Rīga», Baltkrievijas Vitebskas amatieru horeogrāfiskā ansambļa «Zorjka», Intara Busuļa, Abonementa orķestra un Katrīnas Paulas Dīringas uzstāšanās. Plkst.21 Vienības laukumu pieskandinās estrādes mākslinieki no Krievijas - Leonīds Agutins un Anželika Varum. Pēc koncerta paredzēta svētku uguņošana.

Latgales dienā, 7. jūnijā, no plkst.10 Daugavpils BJSS sporta zālē norisināsies starptautiskais karatē čempionāts «Daugavpils Fortress», dažādas sportiskās aktivitātes norisināsies arī Vienības laukumā. Plkst.13.30 pie Daugavpils ledus halles sāksies Līgavu parāde, kas noslēgsies Vienības laukumā.

Daugavpils 740 gadu jubilejai veltītie pilsētas svētki noslēgsies plkst.17 Stropu estrādē ar Latgales Dziesmu svētkiem, uz kuriem ieradīsies arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Uz augšu