Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ķīnas kuģa katastrofas upuru skaits sasniedz 97, kuģis pacelts un novietots uz ķīļa

BNS
Ķīnas kuģa katastrofas upuru skaits sasniedz 97, kuģis pacelts un novietots uz ķīļa
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Ķīnas Jandzi upē šonedēļ notikušās kruīzu kuģa katastrofas upuru skaits ir pieaudzis līdz 97 cilvēkiem, kuģis ir pacelts un novietots uz ķīļa, piektdien paziņoja Transporta ministrijas preses sekretārs.

Pēc kuģa «Dunfandžisin» («Austrumu zvaigzne») avārijas vēl nav zināms vairāk nekā 330 cilvēku liktenis.

Apstiprinātais upuru skaits pieauga, kad ūdenslīdēji piektdienas naktī atrada vairākus līķus, piestiprinot kuģim četras dzelzs ķēdes, ar kurām tas tika pacelts. Ķēžu piestiprināšana bija grūtākā daļa kuģa pacelšanas operācijā, jo vairāk nekā 50 ūdenslīdējiem bija jātiek galā ar straumi un akmeņiem, preses konferencē Hubejas provinces Dzjaņli pilsētā sacīja Transporta ministrijas preses sekretārs Sju Čenguans.

Nākamais solis būs ūdens izsūknēšana no kuģa pirms tā izcelšanas, kā arī pārējo līķu atrašana un identificēšana.

Kruīzu kuģis, dodoties no Ķīnas austrumu pilsētas Naņdzjinas 11 dienu braucienā uz Čuncjinu valsts dienvidrietumos, pirmdienas vakarā sliktos laikapstākļos nogrima Jandzi upes Dzjaņli posmā Hubejas provincē.

Uz kuģa nogrimšanas brīdī atradās 458 cilvēki, no kuriem 406 bija pasažieri no Ķīnas - lielākoties 50-80 gadus veci cilvēki, pieci ceļojumu aģentūras darbinieki un 47 apkalpes locekļi. Izdzīvojušo 14 cilvēku vidū ir kuģa kapteinis un galvenais mehāniķis, kas abi teikuši, ka kuģis nonācis ciklona ietekmē. Kapteinis un galvenais mehāniķis ir aizturēti.

76,5 metrus garais un 11 metrus platais kuģis, kas var pārvadāt 534 cilvēkus, pieder kompānijai «Chongqing Eastern Shipping Corp.», kas organizē braucienus uz Triju aizu aizsprostu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu