Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Prezidents: Latvijai Austrumu partnerība nav tikai sešu mēnešu pasākums

Valsts prezidents Andris Bērziņš FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latvijai Austrumu partnerība nav tikai sešu mēnešu pasākums, tai tiks sniegts nepieciešamais atbalsts arī turpmāk, sagaidot Eiropas Savienības (ES) un Austrumu partnerības valstu pārstāvjus, paziņoja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Prezidents gandarīti norādīja, ka šovakar ES valstu un Austrumu partnerības valstu vadītāji pārrunās nākotnes iespējas. Viņš arī norādīja, ka ir vairākas idejas, kā turpināt Austrumu partnerību, un Latvija sniegs visu nepieciešamo atbalstu.

Kā ziņots, Latvija kā ES Padomes prezidējošā valsts šodien un rīt, 22.maijā, Rīgā rīkos vienu no svarīgākajiem prezidentūras ārpolitiskajiem augsta līmeņa pasākumiem - Austrumu partnerības samitu. Paredzēts, ka sanāksmē piedalīsies 28 ES dalībvalstu un sešu Austrumu partnerības partnervalstu augstākās amatpersonas, kā arī ES institūciju politiskā vadība, tostarp Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks un Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers.

Rīgas samits būs pirmais kopš asociācijas līgumu parakstīšanas starp ES un trim partnervalstīm - Gruziju, Moldovu un Ukrainu. Šie līgumi paredz ciešāku politisko asociāciju un ekonomisko integrāciju starp ES un minētajām valstīm. Plānots, ka samitā tiks izvērtēti sākotnējie asociācijas līgumu pagaidu īstenošanas rezultāti. Šo līgumu veiksmīga īstenošana būs viena no svarīgākajām prioritātēm ES un Gruzijas, Moldovas un Ukrainas attiecībās, kas dod iespēju partnervalstīm modernizēt to ekonomiku un sociālo sistēmu.

Tāpat ES apliecinās stingru politisko un praktisko atbalstu asociācijas līgumu īstenošanai.

Uz augšu
Back