Desmit popzvaigznes, kas sāka kā fona dziedātāji

Gvena Stefani sākotnēji grupā «No Doubt» dziedāja bekvokālu, taču, kad 1987. gadā grupas toreizējais solists Džons Spenss (John Spence) izdarīja pašnāvību, viņa stājās viņa vietā.

FOTO: Reuters/ScanPix

Mūsdienās par popmūzikas zvaigzni iespējams kļūt diezgan ātri. Ja paveicas, protams. Jāpiesakās kādā populārā televīzijas šovā, jāiztur atlase un katru nedēļu jāzib gar acīm miljonu auditorijai. Tiksi pamanīts un uz īsu brīdi pat varēsi sajusties slavens. Tomēr popmūzikas agrīnajos gados par zvaigzni tik vienkārši nevarēja kļūt. Bija jāsāk no pašas apakšas - no koncertiem mazos klubiņos, no daudzu demo ierakstu dalīšanas pa labi un pa kreisi cerībā, ka kāds tevi pamanīs.

 

Vitnija Hjūstone

FOTO: REUTERS/ScanPix

Vitnija Hjūstone

Pirms kļuva par popmūzikas superzvaigzni, Vitnija Hjūstone dziedāja kā bekvokāliste pie Čakas Hānas (Chaka Khan) un dziedātāja Lū Rovlsa (Lou Rawls).

 

Meraija Kerija

FOTO: REUTERS/ScanPix

Meraija Kerija

Meraija Kerija astoņdesmito gadu beigās piedziedāja salsas un popmūzikas dziedātājai Brendai Starai (Brenda Starr), kura palīdzēja Meraijai noslēgt līgumu ar «Columbia Records» bosu Tomiju Motolu.

 

Mērija Dž. Blaidža

FOTO: Reuters/Scanpix

Mērija Dž. Blaidža

Mērija Dž. Blaidža savu debijas albumu izdeva 1992. gadā, taču pirms tam ilgu laiku dziedājusi bekvokālu dažādiem ierakstu izdevniecības «Uptown Records» māksliniekiem.

 

Šēra

FOTO: Reuters/ScanPix

Šēra

Pirms lielā šāviena 1965. gadā ar duetu «Sonny & Cher», Šēra dziedāja bekvokālu vairākos pazīstamos ierakstos, to skaitā meiteņu grupas «The Ronettes» slavenajā dziesmā «Be My Baby» un «The Righteous Brothers» hitā «You've Lost That Lovin' Feelin'».

 

Eltons Džons

FOTO: Reuters/ScanPix

Eltons Džons

Arī vairākas reizes Rīgā vaigā skatītais Eltons Džons karjeras sākumā dziedāja kopā ar mūzikas trio «The Scaffold». Viņš citiem māksliniekiem piespēlējis arī klavieres, piemēram, «The Hollies».

 

Šerila Krova

FOTO: Reuters/ScanPix

Šerila Krova

Dzimusi pirms 51 gada Misūri štatā trompetista un pianistes ģimenē, Šerila Krova uz lielās mūzikas skatuves parādījās 80.gadu beigās kā Maikla Džeksona fona vokāliste. Vēlāk dziedājusi bekvokālu arī Stīvijam Vonderam, Donam Henlijam un Belindai Kārlaila. Viņas debijas soloalbums «Tuesday Night Music Club» tapa 1993. gadā, otrdienās kopā sanākot mūziķu domubiedru grupai, un radās pirmie hiti «Leaving Las Vegas» un «All I Wanna Do», kas Krovai nesa arī pirmās «Grammy» balvas.

 

Pinka

FOTO: REUTERS/ScanPix

Pinka

Akrobātiskā Pinka (Alecia Beth Moore) jau 13 gadu vecumā regulāri apgrozījās Filadelfijas klubu mūzikā. «Rakstīju dziesmas, dejoju, dziedāju bekvokālu,» tā kādā intervijā stāsta pati dziedātāja.

 

Gvena Stefani

FOTO: Reuters/Scanpix

Gvena Stefani

Stilīgā modes dīva un grupas «No Doubt» seja Gvena Stefani (Gwen Stefani) sākumā grupā «No Doubt» dziedāja bekvokālu, taču, kad 1987. gadā grupas toreizējais solists Džons Spenss (John Spence) izdarīja pašnāvību, viņa stājās viņa vietā.

 

Džons Ledžends

FOTO: REUTERS/ScanPix

Džons Ledžends

R&B dziedātājs un autors Džons Ledžends (John Legend), pirms kļuva slavens kā solomākslinieks, dziedāja bekvokālu Ališas Kīsas 2003. gada dziesmā «You Don’t Know My Name», kā arī piedziedāja tādiem reperiem kā Kanje Vests un Jay-Z.

1998. gadā viņa klavierspēle dzirdama hiphopa kolektīva «The Fugees» zvaigznes Lorinas Hilas (Lauryn Hill) albumā «The Miseducation of Lauryn Hill».

 

Luters Vandross

FOTO: Publicitātes foto

Luters Vandross

Luters Vandross dziedājis bekvokālu Devidam Bovijam, Betei Midlerei, Donai Samerai, Kārlijai Simonai un daudziem, daudziem citiem, līdz astoņdesmitajos gados pats kļuva populārs kā solomākslinieks. Viņa pazīstamākā dziesma ir «Never Too Much».

Uz augšu