Jūlijā notiks pirmais Operetes festivāls Latvijā

FOTO: publicitātes

Vasaras vidū, 18. jūlijā, Ikšķilē - pilsētā, kas šogad svin 830. jubileju, - notiks pirmais Operetes festivāls Latvijā. Kā informē Latvijas Operetes fonda valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska, festivālā klausītājus gaida koncerti un tikšanās ar iemīļotiem solistiem, muzikāli teatrāls uzvedums bērniem un valšu vakars.

Koncertos piedalīsies solisti Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Dainis Skutelis, Jolanta Strikaite, dejotāji, orķestris un citi. Festivāla režisors ir Valdis Lūriņš, bet muzikālais vadītājs un diriģents - Guntars Bernāts.

«Pasaulē operetes festivāli ir ļoti populāri, tādi notiek arī tepat kaimiņvalstīs. Tādēļ esmu priecīga, ka Operetes festivāls beidzot notiks arī Latvijā. Vēsturiskajā Ikšķiles kultūras telpā ar Operetes festivālu vēlamies ienest pasaules elpu, prieku, radīt svētkus un jaunu tradīciju Latvijā, kas nākotnē kļūtu par mākslinieciski nozīmīgu kultūras fenomenu,» stāstīja Ozoliņa-Kozlovska. Lai gan Latvijā notiek daudz dažādu pasākumu, viņa ir pārliecināta, ka tieši operetes žanrs ir visvairāk piemērots brīvdabas videi un atmosfērai.

«Tie būs skaistas, skatītāju iemīļotas mūzikas un jautras kopā būšanas svētki visām paaudzēm - gan lieliem, gan arī maziem,» uzsvēra festivāla režisors Lūriņš.

Operetes festivālu 18. jūnijā plkst.12 ieskandinās labdarības koncerts-veltījums Operetes teātra Latvijā atdzimšanai - Ikšķiles luterāņu baznīcā. Koncerta ienākumi un savāktie ziedojumi tiks lietoti skaņas aparatūras iegādei Operetes trupas vajadzībām.

Septiņu kilometru attālajā Tīnūžu muižas pagalmā notiks muzikāli-teatrāls uzvedums bērniem «Paukojam un šmaukojam», kas veltīts izcilā latviešu melodiķa, komponista Arvīda Žilinska 110.jubilejai. Uzveduma sākums būs plkst.14. Uzvedumā skanēs daudzas tagadējo mammu un tētu iemīļotas dziesmas - «Lelles jaka», «Kaķīts mans», «Rīta rosme», «Dziesma par slinko Jānīti» un daudzas citas, speciāli mūsdienīgi aranžētas šim uzvedumam. Uzvedumā piedalīsies operetes solisti, dejotāji un orķestris. Uz Tīnūžiem no Ikšķiles varēs nokļūt ar speciāli norīkotu autobusu.

Atcerēties bijušo valsts Rīgas Operetes teātri, kas šogad svinētu 70 gadus, tikties ar savulaik iemīļotajiem operetes solistiem, raudzīties Latvijas operetes nākotnes aprisēs un risināt draudzīgas sarunas pie kafijas tases varēs plkst.16 Ikšķiles kultūras namā. Savukārt skaistākās operešu melodijas iemīļotu solistu izpildījumā un vasaras vakara romantiku ikviens būs aicināts baudīt svētku kulminācijā - Galā koncertā Ikšķiles estrādē. Tā sākums būs plkst.20. Koncertā skanēs gan komponista Arvīda Žilinska operešu mūzika, gan arī skaistākās melodijas no pasaules operetes pūra - Johana Štrausa, Imres Kālmana, Franča Lehāra, Ričarda Rodžersa un Leonarda Bernstaina operetēm un mūzikliem.

Svētku noslēgumā plkst.23 notiks Valšu vakars Ikšķiles estrādē, kurā ikviens Štrausa un citu slavenu valšu komponistu mūzikas pavadībā varēs izdejoties pēc sirds patikas. Garlaikoties neļaus arī Operetes orķestra spēlētās polkas un galopi. Ar Galā koncerta biļeti ieeja Valšu vakarā būs bez papildu maksas.

***

Festivāla horeogrāfs ir Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece - Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, scenogrāfs - Oskars Dreģis, bet producente - Ozoliņa-Kozlovska.

Operetes festivālu rīko Latvijas Operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi.

Latvijas Operetes fonds, apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Latvijā operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu, orķestri un telpām. Operetes izrādes regulāri notiek Rīgā, kultūras pilī «Ziemeļblāzma».

Biļetes pieejamas «Biļešu paradīzes» kasēs un «www.bilesuparadize.lv».

Uz augšu