Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sākts kriminālprocess par projekta «Skolas.lv» izgāšanos; izšķērdēti € 3 miljoni

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānšāviņš no Skolas.lv

Lai izvērtētu amatpersonu atbildību, Ģenerālprokuratūra ir sākusi kriminālprocesu saistībā ar projekta «Skolas.lv» pārtraukšanu. Pieņemot lēmumu par projekta realizācijas pārtraukšanu, par izšķērdētiem atzīstami 2 975 678 eiro, kas liecina, ka ministrijas amatpersonu bezdarbība radījusi būtisku kaitējumu valsts varai un pārvaldības kārtībai, kā arī ar likumu aizsargātām personas interesēm.

Kā informēja prokuratūrā, ir izskatīts no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) saņemtais iesniegums un pārbaudē konstatēts, ka 2014.gada 10.novembrī ministrija pieņēmusi lēmumu par projekta rezultātu turpmākas uzturēšanas atzīšanu par nelietderīgu.

Konstatējot normatīvajos aktos paredzētos priekšnoteikumus, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra atzina, ka projekta mērķis nav sasniegts, un nolēma piemērot finanšu korekciju 100% apmērā no projekta attiecināmajām izmaksām, atzīstot par neatbilstošiem veiktajiem izdevumiem izmaksas 3 519 634 eiro apmērā.

Pieņemot lēmumu par projekta realizācijas pārtraukšanu,

par izšķērdētiem atzīstami 2 975 678 eiro, kas liecina, ka ministrijas amatpersonu bezdarbība radījusi būtisku kaitējumu

valsts varai un pārvaldības kārtībai, kā arī ar likumu aizsargātām personas interesēm.

Ņemot vērā minēto, Ģenerālprokuratūra nolēmusi sākt kriminālprocesu. Kriminālprocess izmeklēšanai nosūtīts Valsts policijai.

Jau ziņots, ka IZM ir noslēgusies dienesta pārbaude par portāla «Skolas.lv» projektu, secinot, ka projekts nav izdevies, jo ministrijā trūcis administratīvās kapacitātes, un ka arī slikti strādājis projekta vadītājs. IZM pārmetumus projekta vadītājam nosūtīja Ģenerālprokuratūrai, lai tā izvērtē, vai projekta gaitā ir veiktas kādas kriminālas darbības.

Sākotnēji «Skolas.lv» mērķis bija radīt vienotu publisku interaktīvu vidi, kurā iespējams iegūt visu ar izglītības procesu saistīto informāciju un nodrošināt dažādu e-pakalpojumu saņemšanu un sniegšanu. Vēlamais rezultāts nav sasniegts, secināts pārbaudē. Bez tam tiek norādīts, ka pašlaik informāciju un komunikācijas tehnoloģiju tirgū darbojas vairāki spēcīgi privāti pakalpojumu sniedzēji, kas vairākas «Skolas.lv» plānotās funkcijas jau sekmīgi nodrošina.

IZM secinājusi, ka projekta izmaksas ir 3 553 535 eiro. «Skolas.lv» plānotie rezultāti nav sasniegti un valstij ir nodarīti būtiski zaudējumi. Tā kā projekta īstenošanā dažādās atbildības pakāpēs ir bijis iesaistīts ļoti liels cilvēku skaits, dienesta pārbaudes detalizēts ziņojums tiks nosūtīts tiesībsargājošām iestādēm profesionālai izvērtēšanai un vainīgo saukšanai pie atbildības atbilstoši nodarījumiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu