Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

No pussabrukušā nama Buru ielā izliek dzīvokļu īpašniekus

Daļēji sabrukusi divstāvu dzīvojamā māja Buru ielā FOTO: Edijs Pālens/LETA

Šodien plkst.10 no līdz šim vēl aizņemtajiem dzīvokļiem daļēji sabrukušajā ēkā Buru ielā 9 tiks izlikti iedzīvotāji, aģentūru LETA informēja Rīgas domes opozīcijas deputāts Valdis Gavars.

Viņš paziņojumā medijiem vērš uzmanību uz to, ka izlikti tiks arī dzīvokļu īpašnieki, kuriem nav uzkrāti parādi un kuriem netiek piedāvāta līdzvērtīga dzīvojamā platība. Lēmums par piespiedu izlikšanu saistāms ar to, ka nams nav ekspluatējams.

Jau ziņots, ka 7.martā ap plkst.23 Rīgā, Buru ielā 9, sabruka kādas divstāvu dzīvojamās mājas kāpņutelpa starp pirmo un otro stāvu, kā arī tika bojāta mājas ārsiena. Pēc būveksperta konstatētā, pie ēkas iebrukšanas vainojami gan gruntsūdeņi pagrabā, gan nokrišņi no blakusesošās mājas jumta, gan arī iedzīvotāju patvaļīgi izveidotā iekšējā kanalizācija, kas 1900.gadā celtajai ēkai nav piemērota, kā arī vairāk nekā 100 gadus vecās, neatjaunotās ēkas tehniskais stāvoklis. Kopumā šīs ēkas atjaunošana pašreizējā stāvoklī vērtējama kā nelietderīga, un tam būtu nepieciešami lieli ieguldījumi.

Notikušas jau trīs dzīvokļu kopīpašnieku sapulces, tomēr nevienā no tām lēmums par mājas turpmāko likteni nav pieņemts, jo, lai lemtu par nama konservāciju vai demontāžu, nepieciešama visu dzīvokļu īpašnieku dalība. Nama atjaunošana tā tehniskajā stāvoklī vērtējama kā nelietderīga.

Apsaimniekotājs SIA «Rīgas namu pārvaldnieks» (RNP) notikušo skaidro ar nama iedzīvotāju uzkrātajiem parādiem un nevēlēšanos veidot uzkrājumu remontdarbiem. Tomēr Gavars uzsver, ka šajā - avārijas - situācijā RNP jau laikus bijis jārīkojas, turklāt vairāk nekā puse dzīvokļu pieder Rīgas pašvaldībai.

Rīgas namu pārvaldnieka komentārs

RNP komentārs: «Jānorāda, ka no dzīvojamās mājas neviens dzīvokļa īpašnieks vai īrnieks ar varu netiek izlikts. Šī gada 14.maijā (šodien) dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki un īrnieki tiek informēti personīgi no Rīgas namu pārvaldnieka puses – veicot pārrunas – par nepieciešamību atstāt dzīvojamās telpas, jo māja ir pirmsavārijas stāvokli, līdz ar to mājas ekspluatācija var apdraudēt mājas iedzīvotājus. Savukārt Policijas darbinieki veic personu, kas atrodas mājā, pārbaudi – vai visas mājā esošās personas ir mājas iedzīvotāji, vai mājā neuzturas personas bez tiesiska pamata tur atrasties.»

Un RNP uzsver: «Rīgas pilsētas būvvalde ir pieņēmusi lēmumu par dzīvojamās mājas Buru ielā 9, Rīgā, ekspluatācijas pārtraukšanu, uzdodot uzdevumu dzīvojamās mājas kopīpašniekiem (dzīvokļu īpašniekiem) un pārvaldniekam pārtraukt mājas ekspluatāciju. Pārvaldnieks var nodrošināt mājas ekspluatācijas pārtraukšanu, ja dzīvokļu īpašnieki un īrnieki labprātīgi atstāj dzīvojamās telpas, lai pārvaldnieks var veikt mājas noslēgšanu un ekspluatācijas pārtraukšanu. Diemžēl, neskatoties uz vairākkārtējiem rakstiskiem paziņojumiem, kas izvietoti gan mājas kopīpašuma telpās, gan pastkastītēs, kā arī neskatoties uz 3 dzīvokļu īpašnieku kopsapulcēs sniegto informāciju par mājas tehnisko stāvokli, kā arī vairākām pārrunām ar mājas iedzīvotājiem, vēl joprojām 10 dzīvokļu iedzīvotāji nav izrādījuši pretimnākšanu Rīgas pilsētas būvvaldes lēmuma izpildei, turpinot uzturēties dzīvojamajā mājā.»

Uz augšu
Back