Magņitogorskas «Metallurg» izcīna Gagarina kausu (57)

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā pirmo reizi trešdien triumfēja Magņitogorskas «Metallurg» komanda, kas Gagarina kausa izcīņas finālsērijas izšķirīgajā, septītajā spēlē ar rezultātu 7:4 savā laukumā pārspēja Prāgas «Lev» vienību no Čehijas. Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts «Metallurg» kapteinis Sergejs Mozjakins.

Jau piektajā minūtē rezultātu atklāja 26 gadus vecais «Metallurg» Kanādas uzbrucējs Fransiss Parē, kurš bija veiklākais vārtu priekšā pēc somu vārtsarga Petri Vehanena atsistās ripas.

Pēc gūtajiem vārtiem turpinājās spraigs un acīm tīkams hokejs. 14. minūtē partnera mestās ripas lidojuma virzienu vārtu priekšā mainīja «Lev» zviedru uzbrucējs Davids Ulstrēms, un viņš panāca izlīdzinājumu - 1:1.

Trešdaļas pēdējā minūtē divas labas izdevības gūt vārtus izveidoja viesi, vienu mājinieki, taču teicami savas funkcijas vārtos pildīja abu komandu vārtsargi, cīņas rezultātam pirmajās 20 minūtēs nemainoties.

Otrās trešdaļas sākumā savu komandu glāba vārtsargs Vasilijs Košečkins. Viņš fantastiskā veidā tvēra Petra Vranas mesto ripu, kas tika mērķēta vārtu apakšējā tuvējā stūrī.

24. minūtē skaisti kombināciju izspēlēja «Metallurg» hokejisti. Pēc teicamas partnera piespēles ripu vārtu devītniekā trieca Jevgeņijs Birjukovs, atgūstot savai komandai vadību.

Perioda turpinājumā aktīvāk uzbruka viesi. 35. minūtē tas vainagojās gūtiem vārtiem, kad neizšķirtu ar tālu un izcili precīzu metienu panāca kanādiešu aizsargs Raiens O'Bīrns.

Nedaudz vēlāk divreiz īsā laikā precīzi meta «Metallurg» spēlētāji. Trešos vārtus guva Jaroslavs Kosovs, bet pēc 41 sekundes jau 4:2 panāca Jans Kovāržs.

Trešo trešdaļu Prāgas komanda sāka ar somu Ati Engrēnu vārtos, bet viņš nespēja glābt savu komandu no piektā vārtu zaudējuma 44. minūtē, kad kārtējos vārtus sērijā guva viens no «Metallurg» līderiem, kapteinis Sergejs Mozjakins.

Mača atlikušajā daļā katra komanda guva pa diviem vārtiem. «Lev» komanda visiem spēkiem centās atspēlēties, bet «Metallurg» prasmīgi aizstāvējās, neļaujot apdraudēt savu uzvaru.

Magņitogorskas «Metallurg» - Prāgas «Lev» 7:4 (1:1, 3:1, 3:2)

Vārtu guvēji: 1:0 Fransiss Parē (Habarovs) (4:43), 1:1 Davids Ulstrēms (Granjani) (13:49), 2:1 Jevgeņijs Birjukovs (Antipins, Zaripovs) (23:32), 2:2 Raiens O'Bīrns (34:41), 3:2 Jaroslavs Kosovs (Timkins, Kazionovs) (36:56), 4:2 Jans Kovāržs (Antipins, Zaripovs) (37:37), 5:2 Sergejs Mozjakins (Zaripovs, Kovāržs) (43:10), 6:2 Daniss Zaripovs (Kovāržs) (52:35), 3:6 Martins Tērnbergs (Ņemecs) (53:55), 4:6 Džastins Azevedo (Ņemecs, Novotnijs) (58:19), 7:3 Mihails Juņkovs (Parē, Osala) (59:51).

Metieni: 23 - 47

Soda minūtes: 0 - 10

Divas no līdzšinējām sešām spēlēm noslēgušas pagarinājumā. Pēdējā mačā Prāgā vietējā komanda 16894 skatītāju klātbūtnē izrāva uzvaru 5:4, pagarinot sēriju līdz septītajam mačam.

«Metallurg» komanda jau iepriekš nodrošināja Krievijas čempiontitulu, bet Prāgas «Lev», kurā tehniskā direktora pienākumus pilda Raitis Pilsētnieks, ir pirmā ārzemju komanda, kas spēlē KHL finālā.

Austrumu konferences finālsērijā «Metallurg» 4-1 pieveica Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Ufas «Salavat Julajev», savukārt «Lev» hokejisti Rietumu zonas finālā 4-1 pārspēja Jāņa Sprukta un Miķeļa Rēdliha pārstāvēto Jaroslavļas «Lokomotiv».