Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Deputāts Spolītis rosina noteikt naudas sodu par Georgija lentītes demonstrēšanu

Veiko Spolītis FOTO: Edijs Pālens/LETA

Saeimas deputāts Veiko Spolītis rosina likumā noteikt naudas sodu par Georgija lentītes demonstrēšanu vairāku publisku pasākumu laikā, kā arī par tāda transportlīdzekļa vadīšanu, kas ārēji redzamā vietā aprīkots ar Georgija lentīti. Sods paredzēts arī par Satversmē nosodīto totalitāro režīmu citu simbolu izmantošanu.

Politiķis rosina noteikt naudas sodu līdz 350 eiro par bijušās PSRS un tās republiku, izņemot Baltkrievijas, bijušās Krievijas impērijas vai bijušās nacionālsociālistiskās Vācijas karogu, ģerboņu vai simbolikas (arī stilizētā veidā), tajā skaitā nacionālsociālistiskas svastikas, «Schutzstaffel» zīmju, sirpja un āmura, vai arī Georgija lentītes demonstrēšanu sapulču, gājienu un piketu, kā arī publisko izklaides un svētku pasākumu norises vietās.

Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, deputāts rosina noteikt naudas sodu no 350 līdz 700 eiro vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.

Tāpat deputāts rosina paredzēt līdz 350 eiro lielu naudas sodu par tāda transportlīdzekļa vadīšanu, kas ārēji redzamā vietā aprīkots ar Satversmē nosodīto totalitāro režīmu, nedemokrātiska imperiālisma un starptautiskā terorisma simboliem - bijušās PSRS un tās republiku, izņemot Baltkrievijas, bijušās Krievijas impērijas vai bijušās nacionālsociālistiskās Vācijas karogu, ģerboni vai simboliku (arī stilizētā veidā), tajā skaitā nacionālsociālistisko svastiku, «Schutzstaffel» zīmi, sirpi un āmuru, vai arī Georgija lentīti.

Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, Spolītis rosina uzlikt naudas sodu no 350 līdz 750 eiro vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

Attiecīgie grozījumi iesniegti, lai veiktu izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Uz augšu
Back