«KLANG!» pasniedz balvu, gatavojas kino un «melnajam metālam»

FOTO: Māra Juberte

30. aprīlī Noliktavā No3 ar skaļu un svinīgu ceremoniju «Cacophonics», «Jūdas Grašu», «The Factor» un «PND» vadībā pasniegta pirmā «KLANG PAZEMES BALVA».

Simbolizējot balvas ideju un saukli «Sanāk tiem, kuri rok!», metāla lāpstu par pašaizliedzīgu ieguldījumu Latvijas alternatīvās kultūras veidošanā, rokmūzikas skatuves kopšanā un attīstības veicināšanā saņēma viens no pašmāju alternatīvās kultūras («pazemes») karognesējiem Raimonds Lagimovs jeb Dambis. Lāpstas ieguvējs tika noteikts interneta balsojumā festivāla mājaslapā.

klangfest.lv

FOTO: Māra Juberte

Pazemes balvas ceremonijas jaudīgākā grupa «The Factor» nupat publicējusi videoklipu dziesmai «Manimal», kas ir pirmais singls no rudenī gaidāmā otrā studijas albuma. «Faktori» ir viena no tām pašmāju apvienībām, kuras daiļrade attīstās un pilnveidojas proporcionāli tās dalībnieku briedumam un spēlētprasmei. Skaņdarbs «Manimal» būs kā negaidīts pārsteigums, tā arī lielisks ieskats gaidāmā albuma skanējumā un muzikālajā koncepcijā.

Jau 16. maijā klubā «A Nice Place» norisināsies nākamais festivālam veltītais koncerts «KLANG MELNAIS METĀLS» vislabākajās black metal tradīcijās – Latvijā pirmo reizi viesosies šī mūzikas stila lietpratēji no Itālijas «Forgotten Tomb». Kopā ar viņiem uz skatuves kāps «Forlet Sires» no Šveices, «Luctus» un «Devlsy» no Lietuvas, kā arī pašmāju «Eschatos», kuriem šī būs pirmā uzstāšanās kopš gandrīz gadu ilgas nekoncertēšanas.

Vairāk informācijas par biļešu cenām un grupām:

Šovasar rokfestivāla «KLANG!» ietvaros notiks arī jaunizveidotā Rokfilmu Festivāla atklāšanas seanss, kura laikā apmeklētājiem būs iespēja vērot grupas «Soundarcade» līderu brāļu Ābeļu līdz šim retāk rādītos darbus, kā arī basģitārista (Četri Balti Kadiljaki), režisora un vienkārši rokera Ivara Blanka izteikti ironiskās filmas. Savulaik Ivars bijis arī viens no festivāla Trincstock organizatoriem, un par šo laiku tapusi īsfilma. Ārpus kadra palikušos notikumus komentēs paši klātesošie filmu autori.

www.ticketshop.lv

www.facebook.com/kfestlv

FOTO: Māra Juberte

Uz augšu