Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Lietuva iebraukšanu valstī liedz vēl četriem Krievijas un Baltkrievijas baikeriem

BNS
Lietuva iebraukšanu valstī liedz vēl četriem Krievijas un Baltkrievijas baikeriem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Lietuvas robežsargi otrdienas vakarā atteica iebraukšanu valstī vēl četriem Krievijas un Baltkrievijas motociklistiem, tomēr netiek atklāts, vai viņi ir saistīti ar pretrunīgi vērtēto Krievijas baikeru braucienu uz Berlīni, lai atzīmētu padomju uzvaru pār nacistisko Vāciju.

Motociklistiem, kas mēģināja iebraukt Lietuvā caur Salčininku un Medininku robežkontroles punktiem no Baltkrievijas, bija vīzas, tomēr viņi nespēja uzrādīt citus dokumentus, kas nepieciešami iebraukšanai Šengenas zonā, trešdien paziņoja Lietuvas Valsts robežsardzes dienests.

Pirms viņiem pirmdien un otrdien Lietuvas robežsargi valstī neielaida astoņus motociklistus no Krievijas saistībā ar dokumentu trūkumu. Viņi Lietuvā mēģināja iebraukt no Baltkrievijas un Krievijas Kaļiņingradas apgabala. Daži no viņiem Lietuvā mēģināja iebraukt pēc tam, kad atpakaļ uz Baltkrieviju viņiem lika doties Polijas robežsargi.

Jau ziņots, ka Polijas robežsargi pirmdien neļāva iebraukt valstī desmit Krievijas motociklistiem no motokluba «Nočnije volki» («Nakts vilki»), kas apgalvo, ka brauc no Maskavas uz Berlīni, lai pieminētu Sarkanās armijas uzvaru pār nacistisko Vāciju pirms 70 gadiem.

Pagājušajā nedēļā Polijas varas iestādes paziņoja, ka neļaus motociklistiem iebraukt valstī. Amatpersonas norādīja, ka viņu klātbūtne Polijā tiks uzskatīta par provokāciju. Polijas premjerministre Eva Kopača paziņoja, ka tāda veida brauciens ir provokācija. «Šajā lietā ir iesaistīta politiska spēle,» viņa teica.

Foto: RIA Novosti/Scanpix

Sestdien «Nakts vilku» motociklisti, neskatoties uz atteikumu šķērsot Poliju, tomēr devās braucienā no Maskavas līdz Berlīnei. Kluba prezidents Aleksandrs Zaldostanovs sacīja, ka braucienā plāno piedalīties 15 baikeru.

Brauciens ir ieplānots līdz 9.maijam. Tā gaitā plānots šķērsot Baltkrieviju, Poliju, Austriju, Čehiju, Slovākiju un Vāciju, pa ceļam apmeklējot padomju karavīru kapus un nacisma upuru piemiņas vietas. Braucienu plānots noslēgt 9.maijā Berlīnē.

Vācijas drošības dienesti no savas puses ir paziņojuši, ka Krievijas motociklisti nesaņems atļauju 9.maijā rīkot braucienu Berlīnē līdz Treptovas parkam, kurā atrodas memoriāls padomju karavīriem. Berlīnes policija nav saņēmusi lūgumu atļaut tāda veida akciju pilsētā, bet, ja tuvāko dienu laikā tas tiks saņemts, atbilde būs negatīva.

Krievijas vēstniecība Varšavā paudusi, ka lēmums neielaist motociklistus Polijā ir negodīgs un vēstniecība tam nepiekrīt.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu