Dambja būvēto megaauto Paikspīkā vadīs leģendārais Rīss Millens

FOTO: Rhys Millen Racing

Latvijā radīto viena megavata elektrisko sacīkšu auto eO PP03 šā gada Paikspīkas kalnā braukšanas sacensībās ASV (Pikes Peak International Hill Climb) pilotēs leģendārais autobraucējs, bijušais Paikspīkas uzvarētājs un rekordists Rīss Milens (Rhys Millen).

Četrdesmit divus gadus vecais pilots piedalīsies «Race to the Clouds» ar mērķi kļūt par pirmo, kurš sacensībās uzvaras laurus plūcis, vadot elektrisko auto.

«Ideālos apstākļos ar šo auto trasi veiksim ātrāk nekā deviņās minūtēs,»

prognozē Milens.

Rīss Milens autosporta pasaulē zināms jau vairāk nekā 20 gadus, veidojot spēcīgu karjeru un reputāciju – viņš kļuvis par vienu no populārākajiem autosportistiem ASV. Pilots dzimis Jaunzēlandē, un arī viņa tēvs bijis rallija braucējs, leģendārais Rods Milens (Rod Millen). Sekojot tēva pēdās, agrā jaunībā Rīss pārcēlās uz ASV un drīz vien ieguva slavu kā uzticams un talantīgs sacīkšu braucējs. Viņš ir attīstījis braukšanas prasmes dažādās disciplīnās, piemēram, rallijā, driftā, rallijkrosā, kā arī Paikspīkas kalnā braukšanas sacensībās, kur uzstādījis vairākus rekordus, uzvarējis vairākās klasēs, kā arī kļuvis par kopvērtējuma uzvarētāju 2012. gadā. Līdz šim viņš pārstāvējis tādus autobūves ražotājus kā «Mitsubishi», «GM» un «Hyundai».

Milens ir slavens ne tikai kā sacīkšu braucējs, bet arī kā kaskadieru triku meistars,

filmējoties «Dukes of Hazzard», vairākās «Fast & Furious» epizodēs, kā arī citās Holivudas filmās.

Andris Dambis, «Drive eO» vadītājs, saka: «Mēs esam ļoti pagodināti paziņot, ka Rīss būs mūsu pilots! Viņa aizrautība un iesaistīšanās projektā jau devusi vērā ņemamus rezultātus: Rīss dalījies ar savu pieredzi pilnpiedziņas sacīkšu auto būvēšanā, kā arī ar noderīgām niansēm par Paikspīku. Viņš šo projektu uztver ļoti nopietni, un Rīsa iesaistīšanās komandā ir apliecinājums, cik lielu darbu esam jau paveikuši un ka mūsu mērķis – uzvarēt – ir reāls.»

Rīss Milens, «Drive eO» radītā automobiļa PP03 pilots: «Esmu ļoti pagodināts, ka «Drive eO» man piedāvāja pirmo reizi Paikspīkā braukt ar elektrisko sacīkšu auto. Kad Andris stāstīja par automašīnas jauno dizainu, man uzreiz radās interese iesaistīties komandā. «Drive eO» radījusi visjaudīgāko automašīnu, kas piedalījusies Paikspīkas kalnā braukšanas sacensībās un kurai ir lielas izredzes uzvarēt. Man ir pilnīga pārliecība, ka mums kā komandai tas izdosies! Ideālos apstākļos ar šo auto trasi veiksim ātrāk nekā deviņās minūtēs.»

Komandā turpina darboties arī pilots Jānis Horeliks, kurš palīdz testēt un pilnveidot «Drive eO» tehnoloģiju un iepriekš piedalījies divās Paikspīkas sacensībās, stūrējot Latvijā radītos elektriskos sacīkšu auto.

FOTO: Rhys Millen Racing

Uz augšu