Lavrovs: Krievijas lielākais ienaidnieks ir «Islāma valsts»

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs trešdien izteicies, ka, neskatoties uz saspringtajām attiecībām ar ASV, Krievijas lielākais ienaidnieks ir teroristu grupējums «Islāma valsts». Lavrovs norādīja, ka «simtiem Krievijas pilsoņu, simtiem eiropiešu, simtiem amerikāņu cīnās «Islāma valsts» labā».

«Es uzskatu, ka «Islāma valsts» pašreiz ir mūsu lielākais ienaidnieks,» intervijā Krievijas radiostacijām paziņoja Lavrovs. Ministram tika jautāts, ko viņš uzskata par lielāku draudu - Ķīnu, «Islāma valsti» vai NATO.

Šie cilvēki jau sākuši atgriezties savās valstīs, lai atpūstos pēc kaujām, un var iesaistīties netīrās lietās, norādīja ministrs.

«Kas attiecas uz ASV, tie ir valsts jautājumi, tie ir pasaules kārtības jautājumi, kas jārisina ar sarunām,» norādīja Lavrovs.

Asads: Bīstamākie «Islāmavalsts» līderi ir skandināvi

Sīrijas prezidents Bašars al Asads intervijā zviedru laikrakstam «Expressen» paziņojis, ka teroristu grupējuma «Islāmavalsts» bīstamākie līderi reģionā ir skandināvi.

Asads pateicās Zviedrijai, ka tā uzņēmusi rekordlielu Sīrijas bēgļu skaitu, bet vienlaikus brīdināja par skandināvu islāmistu radītajām briesmām.

«Kamēr vien mums terorisms pieaug dažādās Eiropasvalstīs, Zviedrija nebūs drošībā (..). Visbīstamākie «Islāmavalsts» līderi mūsu reģionā ir skandināvi,» viņš piebilda.

«Terorisms nav pašmāju problēma, pat ne reģionāla, tā ir globāla,» uzsvēra prezidents.

Zviedrijas Drošības dienests «Sapo» nesen ziņu vietnei «The Local» atzina, ka tas neko daudz nevar darīt, lai atturētu cilvēkus no došanās uz Sīriju, lai tur pievienotos ekstrēmistu grupējumiem.

Eiropas Savienība (ES) aplēsusi, ka Sīrijā džihādistu grupējumu rindās, visticamāk, cīnās vairāk nekā 6000 eiropiešu.

«Eiropas līmenī mēs lēšam, ka 5000 līdz 6000 cilvēku ir devušies uz Sīriju,» pirmdien intervijā Francijas laikrakstam «Le Figaro» atklāja ES tieslietu komisāre Vera Jourova. Viņa piebilda, ka patiesais šādu cilvēku skaits, visticamāk, ir daudz lielāks, jo konfliktu reģionos ārvalstu kaujiniekiem ir grūti izsekot līdzi.

«Sapo» apstiprināja «The Local», ka no Zviedrijas uz Sīriju devušies aptuveni 50 cilvēku.

«Viņi dodas uz Sīriju, atgriežas Zviedrijā un grib atkal doties atpakaļ,» norādīja dienesta preses pārstāvis.

Sīrijas konflikts turpinās jau ceturto gadu un dzīvību tajā zaudējuši vairāk nekā 215 000 cilvēku.Valstīarvien stiprākas pozīcijas ieņem džihādistu grupējumi.

Jautāts par «Islāmavalsts» ietekmes pieaugumu, Asads norādīja, ka visur ir pacēlumi un lejupslīde, uzvaras un zaudējumi, un tas atkarīgs no daudziem kritērijiem.

«Mēs joprojām vadāmvalsti,» uzsvēra Asads.

Kopš 2011.gada kara dēļ savas mājas bijuši spiesti pamest vairāk nekā 11 miljoni sīriešu. Zviedrija ir vienīgā ESvalsts, kas piedāvājusi visiem sīriešu bēgļiem automātisku un pastāvīgu patvērumu.

«Es domāju, ka to novērtē visā pasaulē, ne tikai mūsuvalstī,» norādīja Asads.

Uz augšu