SKA nonāk vienas uzvaras attālumā no Gagarina kausa izcīnīšanas

Krievijas klubs Sanktpēterburgas SKA nonāk vienas uzvaras attālumā no triumfēšanas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas finālā.

Finālsērijas ceturtajā cīņā piektdien SKA savā laukumā ar 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) pārspēja Kazaņas «Ak Bars» vienību, sērijā līdz četriem panākumiem nostiprinoties vadībā ar 3-1.

Mača rezultātu jau pirmajā minūtē atklāja norvēģis Patriks Tūresens. Mājinieki vadībā bija līdz pat otrā perioda vidum, kad, realizējot vairākumu, izlīdzinājumu panāca «Ak Bars» rindās spēlējošais zviedru leģionārs Oskars Mellers. Tiesa, divas minūtes vēlāk viesu komanda palika mazākumā, un šoreiz spēli nevienādos sastāvos izmantoja SKA hokejisti, kuri atkal izvirzījās vadībā ar 2:1. Vārtus mājinieku labā guva zviedrs Džimijs Ēriksons.

Pēdējā perioda pirmajā minūtē Jevgēņijs Dadonovs panāca 3:1, tiesa, 41 sekundi līdz spēles pamatlaika beigām viesu komanda vienus vārtus atguva, kad precīzu metienu izpildīja kanādietis Džastins Azevedo (2:3). Pēc tam «Ak Bars» komandas galvenais treneris Zinetula Biļaļetdinovs pieprasīja pusminūtes pārtraukumu. Tiesa viesu komandas spēlētāji atlikušajās sekundēs nespēja izlīdzināt mača rezultātu, tādējādi ciešot jau trešo zaudējumu Gagarina kausa izcīņas finālsērijā.

Pēdējās astoņās Gagarina kausa izcīņas spēlēs SKA komanda izcīnījusi septiņas uzvaras.

Finālsērijas nākamais mačs svētdien notiks Kazaņā. Gagarina kausa ieguvējs tiks noskaidrots sērijā līdz četrām uzvarām.

Kā zināms, Gagarina kausa pusfinālā SKA kļuva par pirmo komandu KHL vēsturē, kas sērijas ietvaros spējusi uzvarēt, būdama iedzinējos ar 0-3. Sanktpēterburgas klubam tas izdevās pret regulārā čempionāta uzvarētāju Maskavas CSKA. Tikmēr «Ak Bars» pusfināla sērijā ar 4-1 pārspēja Novosibirskas «Sibirj».