«TTT Rīga» ar dramatisku uzvaru sāk LSBL finālsēriju

Pašreizējā valsts čempione «TTT Rīga» trešdien ar uzvaru sāka Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) finālsēriju, pirmajā mačā savā laukumā ar 60:56 (21:15, 21:19, 11:10, 7:12) uzvarot principiālo sāncensi «Cēsis».

«TTT Rīga» sastāvā 12 punktus iemeta amerikāniete Anna de Fordža, bet 11 pievienoja Kate Krēsliņa. Savukārt «Cēsis» rindās 15 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Sabīnei Niedolai, kamēr desmit punktus iemeta Kristīne Silarāja.

Ar spēles pirmajām minūtēm labāku sniegumu demonstrēja pašreizējās čempiones «TTT Rīga» basketbolistes, kurām pirmo puslaiku izdevās noslēgt ar astoņu punktu pārsvaru (42:34), turklāt otrā puslaika sākumā pārsvars pār konkurentēm pieauga jau līdz desmit punktiem. Tiesa, «Cēsis» komanda titulētās sāncenses neatlaida pārāk tālu, turklāt noslēdzošā ceturkšņa sākumā rīdzinieces ļoti ātri savāca piezīmju normu, turklāt piekto pārkāpumu veica arī viena no «TTT Rīga» līderēm Anda Eibele.

Ceturtās ceturtdaļas pirmās septiņas minūtes «TTT Rīga» neguva nevienu punktu, kamēr viešņas no Cēsīm iemeta desmit un jau izvirzījās vadībā ar 54:53. Atlikušajā pamatlaika daļā starp komandām aizritēja dramatiska spēkošanās. 24 sekundes pirms beigām «Cēsis» ieguva bumbu pie divu punktu deficīta, tomēr, pateicoties «TTT Rīga» pašaizliedzīgajai aizsardzībai, uzbrukums viņām sanāca haotisks, kas nozīmēja zaudējumu pirmajā LSBL finālspēlē.

Duelis ritēs līdz vienas komandas trim uzvarām, bet sērijas nākamais mačs sestdien notiks Cēsīs, kamēr pirmdien vienības duelēsies atkal Rīgā.

Šosezon abas komandas savā starpā iepriekš bija tikušās jau četras reizes, trīs panākumus gūstot «TTT Rīga» basketbolistēm. Savukārt, sākot ar 2006.gada oktobri, kad abu komandu sāncensība ieguva profesionālu raksturu, rīdziniecēm 60 mačos izdevies gūt 34 panākumus.

Abas vienības pirms šīs sezonas LSBL izslēgšanas spēļu finālsērijās sacentušās kopumā sešas reizes, katrai komandai triumfējot pa trim reizēm.

Pirms tam pusfinālā «TTT Rīga» sērijā līdz diviem panākumiem ar 2-0 pieveica «Latvijas Universitāti» (LU), bet «Cēsis» ar tādu pašu rezultātu pārspēja RSU/«Merks» vienību.

«TTT Rīga» kopš Latvijas neatkarības atgūšanas par valsts čempionēm kronētas 13 reizes, pērn šo titulu atgūstot pēc trīs gadu pārtraukuma. Savukārt «Cēsis» par labāko komandu kļuvušas trīsreiz - 2009., 2012. un 2013.gadā.

Ceturtdien tiks uzsākta arī cīņa par LSBL bronzu, kurā RSU/«Merks» spēkosies ar LU. Cīņa ritēs līdz vienas komandas divām uzvarām.

Vēl martā «TTT Rīga» uzvarēja Latvijas un Igaunijas apvienotajā sieviešu basketbola čempionātā, finālā pārspējot tieši «Cēsis» komandu.