S, 25.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

RP kongresā iebilst pret partijas likvidēšanu un kritizē «Vienotību»

LETA
RP kongresā iebilst pret partijas likvidēšanu un kritizē «Vienotību»
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 17

Reformu partijas (RP) kongresā šodien tika pausti iebildumi pret priekšlikumu veikt partijas likvidēšanu, savukārt partijai «Vienotība» tika veltīti gan skarbi vārdi, gan pozitīvi izteikumi. Izskanēja arī uzskats, ka jau pašlaik notiek partijas pastāvēšanas lēna pārtraukšana.

Iebilst pret partijas likvidēšanu

Vairāki partijas pārstāvji, tajā skaitā pašreizējais RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters, norādīja, ka iebilst politiskā spēka domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša rosinājumam saistībā ar partijas likvidēšanu.

Lai gan Vilnītis bija norādījis, ka godīgāk bija likvidēt RP, tomēr no viņa vēlāk sacītā izrietēja, ka Vilnītis ir pārprasts un ka politiķis nerosina partijas likvidēšanu.

No cita kongresa delegāta paustā izrietēja doma, ka partija varētu likvidēties, savukārt 14 RP Saeimas deputāti parakstītos, ka turpina atbalstīt Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) vadīto valdību.

Kāds no biedriem debatēs norādīja, ka

cilvēkiem rodas sliktas sajūtas, skatoties uz «Vienotības» biedriem Solvitu Āboltiņu un Dzintaru Zaķi.

Reaģējot uz šiem izteikumiem, RP valdes priekšsēdētāja vietniece Sandra Sondore-Kukule retoriski vaicāja, vai šādas emocijas RP biedrus pārņem arī vērtējot tādu «Vienotības» pārstāvju kā Sandras Kalnietes, Andra Vilka un Ilmas Čepānes darbu?

Ne tikai Sondore-Kukule, bet arī citi biedri netieši vai tieši norādīja, ka

«Vienotībā» ir cilvēki, ar kuriem ir iespējams sastrādāties.

Saeimas deputāts Juris Viļums (RP) norādīja, ka viņam labi izdodas sastrādāties ar deputāti Līviju Plavinsku (V), kura nāk no Latgales.

RP biedre Rudīte Martišauska, kritizējot Valsts meža dienestā veiktās pārvaldes reformas, kuras izraisīja vairākas problēmas, norādīja, ka viņai riebjas «Vienotība». Tajā pašā laikā esot jāapzinās, ka pašlaik nav citas iespējas kā sadarboties ar «Vienotību», piebilda Martišauska.

Kā ziņots, RP šodien kongresā spriež par politiskā spēka nākotni un sadarbību ar «Vienotību». Notiks arī RP valdes priekšsēdētāja vēlēšanas.

Partijas valdes priekšsēdētājs Demiters iepriekš sacīja, ka vienīgais kandidāts uz RP valdes priekšsēdētāja amatu ir ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Dombrovskis šogad gaidāmajās 12.Saeimas vēlēšanās plāno kandidēt no «Vienotības» saraksta. RP un «Vienotība» ir vienojušās par kopīgu sadarbību, startējot 12.Saeimas vēlēšanās.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu