Varētu rosināt Reformu partijas likvidāciju

RP priekšsēdētājs Edmunds Demiters

FOTO: Lita Krone/LETA

29.martā Reformu partijas (RP) kongresā varētu tikt rosināta partijas likvidācija, šodien ziņo laikraksts «Diena».

Laikraksts norāda, ka RP biedru ceļi sestdien šķirsies. Tie, kuri vēlas savu politisko nākotni saistīt ar «Vienotību», turpinās darboties RP tās jaunā līdera ekonomikas ministra Vjačeslava Dombrovska vadībā. Savukārt tie, kurus šāda perspektīva nevilina, varētu ierosināt RP likvidāciju, lai tās biedriem būtu brīvas rokas un izvēles iespējas.

Starp tiem, kuri varētu šādu soli atbalstīt, ir partijas Liepājas nodaļa un tās līderis Jānis Vilnītis. Ja aicinājumu vairākums neatbalstīs, šie cilvēki, visticamāk, partiju atstās, ziņo «Diena».

Jau ziņots, ka darbs pie partijas «Vienotība» un RP tuvināšanās «ceļa kartes» vēl nav noslēdzies, taču, visticamāk, abu politisko spēku sadarbība pirms 12.Saeimas vēlēšanām nenozīmēs organizāciju saplūšanu, bet gan atsevišķu RP politiķu uzņemšanu «Vienotībā».

Tuvināšanās «ceļa karte» vēl būs jāapstiprina abu partiju valdēs, tas varētu notikt pēc RP kongresa, kas notiks sestdien, 29.martā. Tomēr abu politisko spēku politiķi neoficiāli norāda, ka, visticamāk, partiju saplūšana nenotiks, bet atsevišķi cilvēki, kuri vēlēsies startēt vēlēšanās, iestāsies «Vienotībā».

Kaut arī atsevišķi RP biedri jau esot pauduši gatavību pievienoties «Vienotībai», jautājums par viņu uzņemšanu varētu aktualizēties nedaudz vēlāk, kad būs precīzi skaidrs, kuri tieši RP politiķi iestāsies šajā partijā. Šie RP pašreizējie biedri varētu tikt uzņemti «Vienotībā» vienlaicīgi.

Pašlaik vienīgais kandidāts uz RP valdes priekšsēdētāja amatu ir ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis. Pašreizējais RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters jau iepriekš informēja, ka nekandidēs 12.Saeimas vēlēšanās, kā arī atkāpās no RP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja amata. Viņš nolēma arī atstāt partijas vadītāja amatu, jo nākotni neplāno saistīt ar politiku.

Dombrovskis šogad gaidāmajās 12.Saeimas vēlēšanās plāno kandidēt no «Vienotības» saraksta. RP un «Vienotība» ir vienojušās par kopīgu sadarbību, startējot 12.Saeimas vēlēšanās. Saskaņā ar vienošanos kandidēšana notiks no «Vienotības» saraksta un Dombrovskis plāno piedalīties vēlēšanās, iepriekš norādīja ministra padomniece Anna Kononova.

Uz augšu