Braiena Adamsa koncerts: vairāk nekā 2 stundas izcilāko hitu

Jau šovakar (25. martā Arēnā Rīga) notiks Braiena Adamsa koncerts, kas veltīts albuma «Reckless» 30. gadskārtai. Programma sadalīta divās nosacītās daļās, jo pārtraukuma nebūs. Pirmajā daļā būs dzirdamas pilnīgi visas leģendārā albuma dziesmas un pat dažas nekad neizdotās, bet otrajā – visu viņa zināmāko hitu izlase. Kopumā ap 30 kompozīcijām. Koncerts ilgs vairāk nekā divas stundas.

Uz mūs valsts galvaspilsētu 7 kravas auto tiks transportēta skaņas un gaismas aparatūra, kā arī milzu LED ekrāns. Savukārt 3 autobusos ieradīsies mūziķi, tehniķi un apkalpojošais personāls.

Patlaban Adamss un viņa pavadošā grupa jau uzsākusi Eiropas tūri, taču februārī viņi sniedza virkni koncertu dzimtajā Kanādā. Piedāvājam ieskatu vietējās preses un koncertu apmeklētāju atsauksmēs.

Preses atsauksmes

«Šovakar 55 gadus vecais kanādietis pierādīja, ka nav zaudējis nekā no sava zēniskā šarma un smilšpapīram līdzīgā balss tembra, kas savulaik atrada ceļu uz neskaitāmu mūzikas fanu sirdīm,» raksta Montreal gazette.

Koncerta pirmajā daļā Adamss un četru mūziķu pavadošā grupa nospēlēja visas «Reckless» albuma dziesmas, kurām tika pievienotas arī dažas no tām (piemēram, kompozīcija Reckless), kas oriģinālajā albumā nemaz netika izdotas, bet pieejamas tikai 2014. gada atjaunotajā versijā (B-sides).

«Koncertā visas albuma dziesmas skanēja maksimāli pietuvināti oriģinālajam ierakstam. Ja par Adamsa balss tembra nemainību mēs tā kā būtu pārliecinājušies, pārsteigums bija Kīts Skots, soloģitārists, kas ar Adamsu spēlē kopā no karjeras sākuma, un kurš savu mūzikas instrumentu bija noskaņojis «1984. gada frekvencē».»

Otrajā koncerta daļā, kas ilga vismaz pusotru stundu, klausītāji tika iepriecināti ar visiem lielākajiem hitiem, sākot jau ar leģendāro balādi «(Everything I Do) I Do It for You».

«Lai arī kopumā publika bija pieklājīgi atturīga, pazīstamākās kompozīcijas tika sagaidītas ar skaļām ovācijām, aplausiem un lēkšanu stāvus arī sēdvietās. «Reckless» ir izturējis laika pārbaudi.»»

«Koncerta ievadā Adamss informēja, ka skanēs gan labi pazīstamās «Reckless» albuma dziesmas, gan tās, kas albumā nemaz neiekļuva, brīdinot: «Nesacerieties par daudz – varbūt tās jums nemaz nepatiks!» Brīdinājums bija nevietā. Vienmēr pazīstams ar savu profesionālo pieeju, Braiens Adamss sniedza iespaidīgu rokkoncerta paraugu, visas dziesmas, neatkarīgi no tās pazīstamības, izpildot ar vienādi augstu entuziasmu un muzikalitāti," raksta Ottawa Citizen.

"Tas pats attiecas uz pasākuma vizuālo pusi – lielo ekrānu un kopumā ieturēto melnbalto tēmu, mūziķiem tērpjoties visā melnā, bet izgaismošanai izmantojot galvenokārt teatrāli baltās gaismas. Noskaņu vēl paspilgtināja uz ekrāna demonstrētās, pamatā tikai melnbaltās, videoinstalācijas. Tai skaitā tādas, kas tapušas uz autentisku mākslinieka un grupas 80.gadu fotogrāfiju pamata. Atvadoties, Adamss sacīja: «Bija tik jauki atgriezties pie jums šajā aukstajā laikā.» Vadoties pēc nerimstošajām ovācijām, šīs jūtas bija abpusējas.»

«Tu vienkārši attopies stāvam kopā ar visiem citiem, sirsnīgi dziedot līdzi Kanādas roka superzvaigznei, kurš no skatuves sniedz vienu hitu pēc otra. Noskanot koncerta pēdējai dziesmai, Adamss teica, ka šis vakars bija maģisks. Un viņam bija taisnība,» raksta Kingston Standard.

Apmeklētāja komentāri

Otavas koncerts 20. februārī: «Apbrīnojami! Ar gadiem Braiens kļūst aizvien labāks. Kā pirmklasīgs sarkanvīns. Vairāk nekā 2 stundas nepārtrauktas rokmūzikas. Bez visiem šiem daudzajiem dūmiem un spilgtajām daudzkrāsu gaismām. Tas viss nav vajadzīgs, ja viņam ir tāds mūziķa un izklaidētāja talants. Mūzika tās vispārākajā izpausmē!»

Kingstonas koncerts 21. februārī: «Uzskatu, ka koncerts bija vienkārši lielisks! Skaņa bija vismaz tikpat laba kā ierakstos. Bija tik patīkami novērot, ka arī cilvēkus man apkārt tik ļoti «iekustināja» viņa uzstāšanās, ka visi dziedāja līdzi.»

Monreālas koncerts 23. februārī: «Publika patiesi izbaudīja labāko hitu formāta koncertu, dziedot līdzi visām pazīstamākajām balādēm. Braiens Adamss un pavadošā grupa sniedza cienījamu uzstāšanos, apliecinot, ka vēl pēc visiem šiem gadiem viņa balss tembrs joprojām saglabājis to pašu, ne ar vienu nesajaucamo jauneklīgo enerģiju. Šovakar mēs vēlējāmies sagaidīt kvalitatīvu izklaidi no tā vīra un grupas puses, kuru dziesmas noteikušas Kanādas mūzikas attīstību pēdējos gandrīz 40 gadus. Par neizsakāmu gandarījumu mums visiem, viņi nelika vilties».

Biļetes uz Braiena Adamsa koncertu 25.martā Arēnā Rīga iegādājamaswww.bilesuserviss.lvun visās Biļešu serviss kasēs.

Braiens Adamss

FOTO: Publicitātes foto

Atgādinām, ka Adamss Rīgā jau viesojās 2012. (skat. recenziju) un 2007. gadā.

Uz augšu