Karsums, Daugaviņš un Vītoliņš ar zaudējumu sāk sēriju pret SKA

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Rietumu konferences pirmajā pusfināla mačā latviešu uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Maskavas «Dinamo», kuru trenē Latvijas speciālisti Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs, ar 2:3 (1:0, 1:2, 0:0, 0:1) papildlaikā viesos zaudēja Sanktpēterburgas SKA vienībai.

Mača rezultātu 16.minūtē atklāja kanādiešu hokejists Mets Robinsons, kurš iepriekšējā sezonā spēlēja Latvijas klubā Rīgas «Dinamo». Otrajā trešdaļā mājinieki atspēlējās, taču pēc piecām minūtēm Aleksejs Cvetkovs atkal izvirzīja vadībā «Dinamo» vienību. Tiesa pēc piecām minūtēm kārtējo reizi veiksmīgi bija Sanktpēterburgas komandas hokejisti, kuri atkal panāca izlīdzinājumu, izceļoties Patrikam Tūresenam.

Pēdējā periodā abas komandas nopelnīja pa noraidījumam, taču spēles rezultāts nemainījās, tādējādi tika aizvadīts papildlaiks, kur jau pirmajā minūtē uzvaras vārtus SKA labā guva Artēmijs Panarins.

Nedz Karsums, nedz arī Daugaviņš ar rezultativitātes punktiem šajā spēlē neizcēlās. Karsums laukumā pavadīja 15 minūtes un 56 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa vārtiem, zaudēja vienīgajā iemetienā un bloķēja divus sāncenšu metienus. Savukārt Daugaviņš 16 minūšu un 32 sekunžu laikā veica trīs metienus pa pretinieku sargātajiem vārtiem, zaudēja vienīgajā iemetienā un pielietoja vienu spēka paņēmienu.

Tikmēr otrajā KHL Rietumu konferences pusfināla mačā regulārā čempionāta uzvarētāji Maskavas CSKA savā laukumā ar 3:2 (0:0, 0:1, 3:1) cīņas izskaņā izrāva uzvaru pret šīs sezonas jaunpienācējiem Somijas komandu Helsinku «Jokerit».

Pirmajā periodā notika sīva abu komandu cīņa, taču mača rezultāts tika atklāts tikai otrajā periodā - spēles 25.minūtē vārtus guva Niklass Hagmans. Turpinājumā otrās trešdaļas vidū «Jokerit» hokejisti nonāca mazākumā trīs pret pieciem, taču Maskavas vienība neizmantoja lielo spēlētāju pārsvaru un neguva vārtus.

Pēdējā perioda sākumā viesu komanda dubultoja savu vārtu pārsvaru, esot rezultatīvam Stīvam Mozesam. Kad bija palikušas tikai desmit minūtes līdz spēles pamatlaika beigām un Maskavas CSKA hokejisti bija iedzinējos ar 0:2, Aleksandrs Radulovs mājiniekiem vienus vārtus atguva.

Turpinājumā, «Jokerit» komandā spēlējošais aizsargs Osi Vēnenens nopelnīja disciplināro sodu 5+20, kā rezultātā viesu komanda palika mazākumā. To brīdi CSKA labi izmantoja, jo divus vārtus guva Igors Grigorenko, turklāt uzvaru nesošos pretinieku vārtos ieraidīja vien 51 sekundi pirms pamatlaika beigām.

Šo dueļu otrās spēles norisināsies piektdien.

Sērijas ilgs līdz vienas komandas četrām uzvarām.