Čempionu līgas ceturtdaļfinālā iekļūst PSG un «Bayern»

BNS

Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Čempionu līgas ceturtdaļfinālā trešdien iekļuva Francijas komanda Parīzes «Saint-Germain» (PSG) un Vācijas klubs Minhenes «Bayern».

PSG astotdaļfināla pirmajā mačā savā laukumā spēlēja neizšķirti 1:1 ar Londonas «Chelsea». Trešdien atbildes mačā PSG viesos divas reizes atspēlējās, panākot neizšķirtu 2:2 spēles papildlaikā. Divu spēļu summā Francijas komanda svinēja panākumu, jo guva vairāk vārtu pretinieku laukumā.

31. minūtē sarkano kartīti jeb noraidījumu līdz spēles beigām saņēma PSG uzbrucējs Zlatans Ibrahimovičs, līdz ar to viesu komanda palika skaitliskā mazākumā. 81. minūtē 1:0 par labu «Chelsea» panāca vienības aizsargs Gerijs Kehils.

PSG izdevās mača pamatlaika beigās izlīdzināt rezultātu, kad 86. minūtē precīzi ar galvu sita aizsargs Davids Luiss, kurš savas iepriekšējās četras sezonas pavadīja «Chelsea» komandā.

Spēlei bija nepieciešams papildlaiks, jo divu maču summā rezultāts bija neizšķirts 2:2. PSG soda laukumā aizsargs Tjagu Silva nospēlēja ar roku, par ko piešķīra 11 metru soda sitienu, ko 96. minūtē realizēja «Chelsea» pussargs Edens Azārs.

114. minūtē PSG labā vārtus guva Tjagu Silva, kurš sita precīzi ar galvu, panākot neizšķirtu šajā mačā, kas Francijas klubam deva uzvaru astotdaļfinālā.

Citā mačā Minhenes «Bayern» ar 7:0 sagrāva Doņeckas «Shakhtar». Abas komandas pirmajā astotdaļfināla mačā spēlēja neizšķirti 0:0.

4. minūtē rezultātu atklāja Tomass Millers, kurš realizēja 11 metru soda sitienu. Pusstundu vēlāk «Bayern» pārsvaru dubultoja Žeroms Boatengs.

Otrā puslaika sākumā Franks Riberī panāca 3:0, bet divas minūtes vēlāk Millers guva savus otros vārtus šajā mačā.

Vēl pa reizei «Bayern» rindās ar vārtu guvumu izcēlās Holgers Badštūbers, Roberts Levandovskis un Mario Gēce.

Otrdien Madrides «Real» astotdaļfināla atbildes mačā mājās ar 3:4 piekāpās Gelzenkirhenes «Schalke 04», taču divu spēļu summā Spānijas klubs uzvarēja ar 5:4 un iekļuva ceturtdaļfinālā.

Savukārt citā astotdaļfināla atbildes mačā otrdien Portugāles komanda «Porto» savā laukumā ar 4:0 uzveica Šveices klubu «Basel», nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā, jo abas komandas pirmajā astotdaļfināla mačā spēlēja neizšķirti 1:1.

17. martā «Monaco» savā laukumā uzņems Londonas «Arsenal», kas pirmajā spēlē mājās Anglijā ar 1:3 piedzīvoja zaudējumu. Savukārt Madrides «Atletico», pēc zaudējuma pirmajā spēlē ar 0:1, atbildes mačā mājās spēlēs pret Leverkūzenes «Bayer».

18. martā «Barcelona» savā laukumā spēlēs pret «Manchester City», kas pirmajā spēlē ar 1:2 zaudēja Spānijas klubam. Tikmēr Dortmundes «Borussia» mājās spēlēs pret Turīnas «Juventus», kas pirmajā spēlē ar 2:1 uzveica Vācijas komandu.

Ceturtdaļfināla spēles notiks 14.-15. un 21.-22. aprīlī.

Turnīra fināls šogad notiks 6. jūnijā Berlīnes olimpiskajā stadionā.

UEFA Čempionu līgā pērn uzvarēja Madrides «Real», kas finālā mača galotnē panāca neizšķirtu 1:1, bet papildlaikā nodrošināja panākumu ar 4:1.