«Bayern» UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālu sāk ar uzvaru

Pašreizējā Vācijas čempione un iepriekšējās sezonas Eiropas labākais futbola klubs Minhenes «Bayern» trešdien UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla mačā ar 2:0 (0:0) izbraukumā pieveica Anglijas komandu Londonas «Arsenal».

Mača rezultāts tika atklāts vien otrajā puslaikā, lai gan pirmajā spēles daļā cīņa bija aktīva, un abas vienības neizmantoja iespēju izcelties no 11 metru soda sitiena atzīmes.

Vispirms pendeli nerealizēja «Arsenal» komandā spēlējošais vācu pussargs Mesuts Ezils, izvēloties sist pa vidu vārtiem, taču Minhenes kluba vārtsargs Manuels Noiers raidījumu atvairīja.

Neilgi pirms puslaika pārtraukuma uz vārtiem izrāvās slavenais «Bayern» pussargs Arjēns Robens, taču viņu soda laukumā nogāza Londonas komandas vārtsargs Vojcehs Ščesnijs, par to saņemot sarkano kartīti. Viņa vietā stājās Lukašs Fabjanskis, taču talantīgais Austrijas aizsargs Davids Alaba trāpīja pa vārtu stabu.

Tiesa, otrajā puslaikā rezultāts tika atklāts, kad 54.minūtē izcēlās Tonijs Kross, bet divas minūtes pirms pamatlaika izskaņas Tomass Millers rezultāta starpību dubultoja.

«Arsenal» futbolisti ar «Bayern» vienību Čempionu līgas astotdaļfinālā tikās arī pērn. Toreiz divu spēļu summā rezultāts bija neizšķirts 3:3, tomēr labākas izbraukuma spēlē gūtās vārtu attiecības dēļ ceturtdaļfinālam kvalificējās Vācijas komanda.

«Bayern» klubam šajā spēlē nācās iztikt bez diviem no saviem līderiem - francūža Franka Riberī un šveicieša Kserdama Šakiri. Savukārt Londonas vienības rindā traumas dēļ mačā nepiedalījās pieci spēlētāji.

Abi klubi sekmīgi aizvadīja šīs sezonas grupu turnīru - «Bayern» ar 15 punktiem izcīnīja pirmo vietu D apakšgrupā, bet «Arsenal» sīvā konkurencē ieņēma otro vietu F grupā.

Tikmēr citā mačā Spānijas komanda Madrides «Atletico» tikai mačā izskaņā ar 1:0 (0:0) izbraukumā pieveica Itālijas grandu «AC Milan».

Vienīgos vārtus mača 83.minūtē guva Djegu Košta.

«Atletico» joprojām ir vienīgā komanda, kas šīs sezonas Čempionu līgā vēl nav piedzīvojusi zaudējumu. G apakšgrupā spāņu klubs tika pie pieciem panākumiem un vienu reizi cīnījās neizšķirti, kas ļāva pārliecinoši ieņemt pirmo vietu grupā.

Tikmēr «AC Milan» vietu astotdaļfinālā nodrošināja vien grupu turnīra pēdējā kārtā, cīnoties neizšķirti 0:0 pret Amsterdamas «Ajax» komandu no Nīderlandes. Izcīnītais punkts ļāva itāļu klubam ieņemt otro vietu H apakšgrupā.

Atlikušie astotdaļfināla pāri pirmās spēles aizvadīs nākamajā nedēļā, bet atbildes mači notiks no 11. līdz 19.martam.

Uzvarētāji divu spēļu summā iekļūs ceturtdaļfinālā.

Turnīra fināls plānots 2014.gada 24.maijā Portugālē, Lisabonā.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā turnīrā triumfēja Vācijas čempioni Minhenes «Bayern», kas finālmačā ar 2:1 pārspēja citu šīs valsts komandu Dortmundes «Borussia».