Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Anglikāņu baznīcā Lediņam un grupai NSRD veltīts koncerts

FOTO: Publicitātes foto

27. februārī plkst. 19 Hardija Lediņa gada ietvaros Rīgas Anglikāņu baznīcā (Pils ielā 11) notiks NSRD (Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīcai) veltīts koncerts «Zū-zā ti-ti-ti». Tajā tiks atskaņotas multimediju mākslinieka Hardija Lediņa un eksperimentālās mākslas un mūzikas apvienības NSRD dziesmas, ko izpildīs grupa «Nebijušā restauratori», kā arī Roberts Gobziņš kopā ar grupu «Resnie putni». Muzikālo daļu papildinās mākslinieces Inetas Sipunovas video.

«Acis vaļā visu dienu, naktī visu laiku ciet. Uzlec saule; dejojiet, dejojiet, līdz saule riet, naktī varat atpūsties, ja vien nebūs pilnmēness.» (J.Boiko)

Šogad aprit 33 gadi kopš apvienības NSRD dibināšanas, tādēļ Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) un Hardija Lediņa kādreizējie laikabiedri aicina atcerēties un gremdēties astoņdesmito gadu noskaņās NSRD populārāko dziesmu koncertā «Zū-zā ti-ti-ti», kas notiks Rīgas Anglikāņu baznīcā. NSRD pastāvēja no 1982. līdz 1989. gadam, viņu pirmā koncertperformance datēta ar 1982. gadu kultūras namā «Oktobris», grupai uz skatuves uznākot caur skapi. Pēc 1989. gada no apvienības tika attīstīta Aptuvenās mākslas aģentūras koncepcija.

Koncerta «Zū-zā ti-ti-ti» vietas izvēle nav nejauša – kopā ar domubiedriem no 1974. līdz 1977. gadam Hardijs Lediņš Anglikāņu baznīcā (tolaik Politehniskā institūta Studentu kluba telpās) rīkoja diskotēkas un pagrīdes avangarda mūzikas festivālus, kuros tika atskaņota tolaik neatļautā eksperimentālā, kā arī sakrālā mūzika, piedaloties nozīmīgiem padomju perioda mūzikas autoriem, tostarp igauņu komponistam Arvo Pērtam.

Cenšoties atkal nojaukt robežas starp mākslu un ikdienu, koncertā «Zū-zā ti-ti-ti» NSRD skaņdarbus un noskaņas interpretēs un izpildīs grupa «Nebijušā restauratori», ko veido kādreizējā NSRD dalībniece Inguna Rubene (bij. Černova), kā arī mūziķi Nils Īle, Einārs Latiševs, Jānis Pelše, Andrejs Grimms. NSRD akciju un performanču dalībnieks Roberts Gobziņš kopā ar grupu «Resnie putni» izpildīs jaunizveidoto koncertprogrammu «Hardija Lediņa valši un polkas», akcentējot NSRD saistību ar grupu «Dzeltenie Pastnieki». Koncertā kopā ar Robertu Gobziņu piedalīsies Hardija Lediņa laikabiedri Uģis Vītiņš, Didzis Erra un Uldis Vanags, kā arī viesmūziķi. Koncerta muzikālo daļu papildinās mākslinieces Inetas Sipunovas video.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas Biļešu Servisa kasēs un internetā:

www.bilesuserviss.lv

Biļešu cena 8 EUR, pasākuma dienā 10 EUR.

www.facebook.com/HardijaLedinaGads

Uz augšu
Back