Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Straujuma kopā ar juristiem un ģenerālprokuroru vērtēs Strīķes atlaišanu

BNS
Straujuma kopā ar juristiem un ģenerālprokuroru vērtēs Strīķes atlaišanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5

Ministru prezidente Laimdota Straujuma («Vienotība») kopā ar sava biroja juristiem un ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru vērtēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja vietnieces Jutu Strīķes atbrīvošanu no amata, žurnālistiem pauda valdības vadītāja.

Biroja vadītājs Jaroslavs Streļčenoks piektdienas pēcpusdienā Strīķi no amata atbrīvoja jau trešo reizi, aģentūrai BNS apstiprināja KNAB sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša.

Straujuma pirmdien jau tikusies ar Kalnmeieru. Amatpersonas vienojušās - tiklīdz premjerministre saņems Streļčenoka rīkojumu par Strīķes atlaišanu, viņi kopīgi izvērtēs rīkojuma likumību un pārrunās iespējamo turpmāko rīcību.

Viņa uzsvēra, ka konflikti KNAB rada «ļoti negatīvu iespaidu» un biroja vadītājs nevar ilgstoši atlaist darbinieku un Ministru prezidents savukārt nevar ilgstoši šos rīkojumus atcelt.

Pagaidām valdības vadītājai nebija komentāru par Strīķes atlaišanu, jo viņa vēl neesot redzējusi atlaišanas rīkojumu. «Šobrīd man nav komentāru, es neesmu redzējusi rīkojuma projektu. Es domāju, ka rītdien es to saņemšu un tad arī vērtēšu no juridiskā viedokļa. Man jāskatās, ja tas nav juridiski nekorekts, tad mums ir jādomā par turpmāko rīcību,» sacīja Straujuma.

Premjerministres preses sekretārs Andis Blinds aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja, ka Streļčenokam Straujumai otrdien, 11.februārī, jāsniedz atbilde par premjerministres rezolūciju par KNAB konfliktu atrisināšanu.

Iepriekš KNAB vadītājs bija izveidojis komisiju, kas atkārtoti vērtēs Strīķi. Sīkākus komentārus par izvērtēšanu birojs nesniedza.

Streļčenoks Strīķi bija atlaidis no amata divas reizes, bet iepriekšējais premjers Valdis Dombrovskis («Vienotība») kā šīs iestādes darbības pārraugs divas reizes atcēlis šo lēmumu un Strīķi atjaunojis darbā. KNAB priekšnieks atlaišanu pamato ar to, ka Strīķe zaudējusi darba devēja uzticību.

Strīķe pērn ieguva zemu darbības vērtējumu un Streļčenoks vairāku mēnešu laikā uzdeva viņai uzlabot darbību. Pēc atkārtotas novērtēšanas Strīķe atkal ieguva zemu novērtējumu – D.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais