Top leļļu izrāde par pasaules slavenākajiem delveriem Maksu un Moricu

FOTO: Ekrānuzņēmums

Jau pēc nepilna mēneša Latvijas Leļļu teātrī savus niķus un stiķus izstrādās pasaules slavenākie delveri Makss un Morics, kuru tēlos iejutīsies aktieri Artūrs Putniņš un Daumants Švampe.

Iestudējuma varoņi ir jau pieauguši un kļuvuši nedaudz prātīgāki, bet piekrituši izstāstīt savas dzīves neparastākos atgadījumus ar visām no tā izrietošajām sekām. Aktieri stāstīs un rādīs puišeļu nedarbus gan ar leļļu, gan citu rekvizītu palīdzību. Izrāde tiek veidota, respektējot Vilhelma Buša oriģinālo darbu, tā kompozīciju un ilustrācijas.

Maksa un Morica piedzīvojumi Latvijas Leļļu teātrī tiks inscenēti jau piekto reizi

Līdz šim Buša ilustrēto stāstu (komiksu) dzejā Leļļu teātrī iestudējusi leģendārā režisore Tīna Hercberga tandēmā ar ne mazāk leģendāro mākslinieku Pāvilu Šenhofu un komponistu Gunāru Rozenbergu. Galvenie varoņi runājuši aktrišu Veltas Skurstenes, Zentas Lēpes, Daces Skadiņas, Astrīdas Pērkones, Vijas Blūzmas, Audras Pētersones un Santas Didžus balsīs.

Leļļu teātra aktierim, režisoram Edgaram Kaufeldam šis būs ceturtais iestudējums Leļļu teātrī. Savā radošajā komandā viņš ieaicinājis arī mākslinieci Ievu Ozoliņu, ar kuru kopā 2012. gadā iestudēta izrāde «Jampadracis Ziemassvētkos», scenogrāfu Uģi Bērziņu, kurš veidojis ne vienu vien leļļu izrāžu skatuvisko ietērpu, kā arī mūziķi, grupas «Dzelzs Vilks» solistu Juri Kaukuli, kurš jau daudzu gadu garumā sadarbojas ar skatuves mākslas pārstāvjiem.

Režisors uzsver: «Stāstu par Maksu un Moricu es neuztveru kā didaktisku un pamācošu. Manuprāt, tā autors patiesībā vairāk simpatizē abiem nerātņiem, tādēļ

izrāde būs kā pieaugušā Maksa un Morica atskats uz paveiktajiem nedarbiem

ar savu tiesu fantāzijas un izpušķojumiem.» Mēģinājums skatīt stāstu citā griezumā un ārpus pieņemtā rāmja lielā mērā noteicis mākslinieku un komponista izvēli. «Ar Ievu kopā strādājām pie «Jampadrača Ziemassvētkos», un jau tad sapratu, ka man viņa patīk kā personība - brīvi domājoša multimāksliniece. Juris Kaukulis arī ir cilvēks ar plašu domāšanu, kam nepatīk ievērot «rāmjus». Savukārt scenogrāfs Uģis Bērziņš ilgstošajā sadarbībā ar mūsu teātri ir parādījis, ka lieliski izjūt leļļu teātra skatuves specifiku un nianses,» stāsta režisors.

Piesātinātā un radošā darba rezultāts, kurā abi aktieri gan pamanīsies nospēlēt vairākas lomas, gan parādīs dažas jauniegūtas prasmes, būs redzams iestudējuma pirmizrādē 1.martā plkst. 11:00 Latvijas Leļļu teātra Mazajā zālē.

Uz augšu