Pk, 19.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Bērziņa pārvēlēšanai prezidenta amatā atbalsta Saeimā nepietiek

LTV "Panorāma"
Bērziņa pārvēlēšanai prezidenta amatā atbalsta Saeimā nepietiek
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Lai gan Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) paudusi atbalstu Andra Bērziņa kandidatūrai Valsts prezidenta vēlēšanās, taču Saeimas kuluāros tiek apspriesta pilnīgi pretēja informācija, norādot - patiesībā Bērziņa pārvēlēšanai balsu nav, vēsta LTV raidījums «Panorāma».

Pirms gandrīz četriem gadiem Valsts prezidenta ievēlēšanu izšķīra «Saskaņas centrs», dienu pirms vēlēšanām izšķiroties par atbalstu Andra Bērziņa kandidatūrai.

Tagad situācija mainījusies un

«Saskaņa», visticamāk, vairs nebūs Bērziņa pārvēlēšanas garants.

Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks to gan oficiāli vēl nav gatavs atklāt. «Prognozēju ļoti sīvu cīņu un to, ka būs vairāki kandidāti. Un diskusijas, kas notiek kuluāros, ir šīs cīņas neatņemama sastāvdaļa,» sacīja «Saskaņas» frakcijas priekšsēdētāja biedrs Valērijs Agešins.

«Saskaņas» frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs trešdien no intervijas atteicās. Taču vairāku politiķu teiktais liecina, ka pirms nedēļas, vēlot Uzbekistānas parlamentārās sadarbības grupas vadītāju, «saskaņieši» palikuši bez amata, piekāpjoties Romānam Mežeckim no partijas «No sirds Latvijai». Šī partija jau tiek uzskatīta par «Vienotības» satelītu, izņemot tās līderi Ingunu Sudrabu. Pēc balsojuma tieši

Urbanovičs «zaļzemniekiem» esot norādījis, ka par atbalstu Bērziņam var aizmirst.

Iespējams, Urbanoviču sarūgtinājis arī tas, ka viņš nav saņēmis atbalstu pielaides saņemšanai darbam ar valsts noslēpumu. Viņam pirms vairākiem gadiem pielaide netika piešķirta, un viņš cerējis uz prezidenta administrācijas atbalstu.

Nacionālā apvienība līdz šim minējusi, ka amatam varētu tikt virzīts Egils Levits. Tagad vairs apņēmība viņa kandidatūras nominēšanai nav saklausāma, tāpat kā nav saklausāms, ka partija atbalstīs Bērziņu.

«Pamatā esam runājuši par to, kādam vajadzētu būt nākamajam Valsts prezidentam, un šajā diskusijā esam iesaistījuši daļu sabiedrības - vakar mums bija Kultūras akadēmijā diskusija,» pauda VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Zaļo un zemnieku savienība jau pasteigusies publiski solīt balsis Bērziņa pārvēlēšanai.

Taču saskaņā ar «Panorāmas» rīcībā esošo informāciju

kāds zināms ZZS politiķis saviem partijas biedriem norādījis, ka neredz iespēju Bērziņa pārvēlēšanai,

tādējādi apliecinot - publiski teiktais nesakrīt ar runāto aiz slēgtām durvīm.

Gatavību kandidēt uz prezidenta amatu ir apliecinājusi Sandra Kalniete («Vienotība»), taču, visticamāk, tāpēc, lai radītu sarežģījumus joprojām kuluāros minētajai prezidenta amata kandidātei Solvitai Āboltiņai («Vienotība»). Pēc «Vienotības» oficiālās versijas gan lēmuma par amata kandidātiem nav.

Tieši

Āboltiņa pagaidām tiek minēta kā galvenā prezidenta amata pretendente,

lai arī viņai nav un nebūs vienota pašas frakcijas atbalsta. Jau vairākkārt izskanējis, ka īstie prezidenta amata kandidāti parādīsies tikai īsi pirms balsojuma Saeimā.

Taču notiekošais politikas kuluāros un arī partiju sponsoru sacītais liecina, ka Bērziņam balsu pagaidām nav.

Valsts prezidents jau paziņojis, ka savu lēmumu par kandidēšanu atklās aprīlī, un viņa pazinēji norāda - Bērziņš būs gatavs kandidēt tikai tad, ja viņam būs stabils balsu vairākums.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu