Latvijas Nacionālā opera sāk biļešu tirdzniecību uz maiju

Inga Kalna

FOTO: Gunārs Janaitis

Pirmdien, 3. februārī, Latvijas Nacionālā opera sāk biļešu tirdzniecību uz izrādēm un koncertiem maijā. 17. maijā ar solokoncertu LNO Lielajā zālē viesosies izcilais latviešu soprāns Inga Kalna. Britu maestro Džuliana Reinoldsa vadībā un LNO orķestra pavadībā Ingas Kalnas izpildījumā skanēs Džoakīno Rosīni, Gaetāno Doniceti mūzika. Koncerts iekļauts «Rīga 2014» programmā «Dzimis Rīgā».

30. maijā pirmizrādi piedzīvos sezonas pēdējais jauniestudējums – Džuzepes Verdi opera «Trubadūrs». Čigāniete Azučena, kuras māte savulaik sadedzināta sārtā, vēlas atriebties grāfa di Lunas dzimtai par ciešanām. Viņa nolaupa vienu no grāfa dēliem un uzaudzina to kā savu bērnu. Daudzus gadus vēlāk starp čigāniem uzaugušais trubadūrs Manriko nenojauš, ka sīvākais sāncensis ceļā uz mīļotās sievietes sirdi, jaunais grāfs di Luna, ir viņa paša brālis... Pēc pirmizrādes 1853. gadā «Trubadūrs» guva grandiozus panākumus, un savu vietu operteātru zelta repertuārā šis darbs saglabājis līdz mūsdienām. To nodrošina operas lieliskā, ekspresīvā mūzika: saviļņojošajās ārijās un krāšņajos ansambļos pārliecinoši izpaužas varoņu jūtu spēks un psiholoģiskais patiesīgums. Iestudējuma muzikālā vadība uzticēta Aleksandram Viļumanim, bet otrais diriģents būs Jānis Liepiņš, kas ar «Trubadūru» debitēs LNO. Jauniestudējuma radošā grupa – režisors Andrejs Žagars, scenogrāfs Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka un dramaturgs Mikus Čeže. Operas darbība risinās 1. Pasaules kara laikā Latvijā, kad dažādās frontēs cīnījās brālis pret brāli...

www.opera.lv

18. maijā 15.00 Beletāžas zālē uz pavasarīgu Kamermūzikas koncertu aicina flautiste Guna Paula, čelliste Diana Ozoliņa, pianiste Agnese Egliņa un klarnetists Mārtiņš Circenis, kuri atskaņos Pētera Plakida, Jozefa Haidna, Magnusa Lindberga, Bruno Mantovani, Ērika Ešenvalda un Gijoma Konesona skaņdarbus.

Inga Kalna

FOTO: Gunārs Janaitis

21. maijā jau ceturto reizi Jaunajā zālē notiks skatītāju iemīļotais klasiskā un laikmetīgā baleta vakars «Iespējams...». Tā tapšanu iedvesmojušas Rietumu baleta trupās populārās ikgadējās meistardarbnīcas - jaunie horeogrāfi tajās iepazīstina ar saviem pirmajiem radošajiem darbiem, bet dejotāji var nodejot kādu fragmentu no savas sapņu lomas.

Studenti un skolēni biļetes ar 50% atlaidi varēs iegādāties uz baleta izrādi «Mesija» 7. maijā, bet pensionāriem 50% atlaide būs Ādolfa Adāna baleta «Žizele» izrādei 15. maijā.

Par biļešu tirdzniecību uz Londonas Simfoniskā orķestra koncertu Daniela Hārdinga vadībā 25. maijā LNO paziņos atsevišķi.

Uz augšu