Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pirmās ledus skulptūras izveidotas

Ledus mākslas baudītāji uz Jelgavu aicināti no 7. līdz 9. februārim, kad vērtējumam tiks piedāvāti vairāk nekā 50 ledus mākslas objekti. Šā gada festivāla darbus par tēmu «Brīnumzeme» veidos vairāk nekā 30 pasaulē atzīti tēlnieki un mākslinieki no astoņām valstīm.

Ledus skulptūras izgatavošanai tiek lietots speciāli mākslīgi sasaldēts ledus, kuru iegūst no trīs reizes destilēta ūdens, to lēnā sasaldēšanas procesā nepārtraukti maisot. Pateicoties labvēlīgajiem laika apstākļiem, sākotnēji plānotais festivāla ledus apjoms ir palielinājies, jo ir iespēja izzāģēt dabīgi sasalušo ledu no Jelgavas ūdenskrātuvēm.

Pašreiz «ledusdizains.lv» tehniskā komanda jau papildus ir

izzāģējusi un nogādājusi Uzvaras parkā 45 tonnas dabīgi sasalušā ledus,

veidojot no tā ledus slīdkalniņu. Tā kā šoziem ir neliela sniega kārta, tad pirmo reizi festivāla teritorija tiek noformēta ar sniega pūtēja palīdzību.

Paralēli festivāla konkursa darbiem tiks izgatavoti papildu ledus tēlniecības objekti. Patlaban tēlnieki Inese Ūlande un Donāts Mockus būvē «Kosenkorva» ledus bāru, tāpat saldētavās jau ir tapušas četras interaktīvās foto skulptūras. Vienu no tām veidojis pasaules čempions ledus mākslā un ilggadējs Jelgavas ledus skulptūru festivāla mākslinieciskais vadītājs Kārlis Īle.

Savukārt festivāla

konkursa mākslinieki Jelgavā ieradīsies 2.februārī,

bet darbu pie individuālajām skulptūrām sāks pirmdien, 3.februārī. No otrdienas līdz piektdienai tēlnieki komandās veidos 15 lielās skulptūras, katrai skulptūrai izmantojot 15 rūpnieciskos ledus blokus. Jāpiebilst, ka viens šāds bloks sver aptuveni 120 kilogramu.

Apmeklētājiem Uzvaras parks būs atvērts 7. februārī no pulksten 18 līdz 23, savukārt 8. un 9. februārī no pulksten 10 līdz 23. Šajās dienās līdztekus skulptūru aplūkošanai tiek piedāvāta plaša kultūras un izklaides programma visai ģimene kopā ar grupu «Musiqq», Ivo Fominu, Miku un Paulu Dukuriem, Lauri Reiniku un Samantu Tīnu.

Programma pieejama www.icelv.lv.

Uz augšu
Back