Rīga - Soči ar divriteni. Olimpiādes spēles, prieks bērniem...

FOTO: publicitātes

Piedzīvojums, iepriecināt bērnus un sniegt praktisku palīdzību Bērnu slimnīcas onkoloģijas nodaļai ir trīs galvenie motīvi «Bored of Borders» seriāla «Pedal for No Medal» velobraucienam Rīga - Soči. Tas, šķērsojot piecas valstis, ar divriteni veicot aptuveni 2800 - 3000 kilometru, sāksies 21. janvārī un noslēgsies četrgades lielākā sporta foruma (olimpiskās spēles) atklāšanas dienā 7. februārī. Kārlis Bardelis ar domubiedriem gatavojas, viņa balsī nav ne mazāko bažu, ka kaut kas varētu noiet greizi.

Ideja par velobraucienu Rīga - Soči dzima vēl pirms Kārļa Bardeļa skrituļslidojuma no Nordkapa (Eiropas galējais ziemeļu punkts, Norvēģija) līdz Gibraltāram. Velotūri piedāvāja «Radisson Blu Cycling team» pārstāvji, un viņš aicinājumam atsaucās. Ar divriteni, turklāt ziemā, Kārlis tik lielus attālumus iepriekš nav veicis, bet jau kopš novembra otrās puses nopietni gatavojas, un aiz muguras jau ir teju 2000 kilometru.

Interesants un realizējams projekts

«Ļoti patīk braukt, neskatoties uz laika apstākļiem - putenī, sniegā, lietū. Vienkārši brīnišķīgi,» viņš sacīja. «Ja godīgi, neesmu nemaz tik ļoti risku mīlošs cilvēks, lai arī kādam tas izklausītos jocīgi. Nedarītu lietas, kuras man šķistu pārāk pārgalvīgas vai nereālas, tā ka šis man liekas interesanti un tas ir realizējami.»

Kārlis Bardelis treniņā

FOTO: Publicitātes

Lai brauktu ar divriteni, nav nepiemērotu laika apstākļu, uzskata Kārlis. Tā katrā ziņā nav problēma. Viņš komfortablāk jūtas, kad gaisa temperatūra ir nedaudz zem nulles, nekā kad ir plusos, - aukstumā pazūd dubļi, mitrums. Dzīvodams mājās, viņš tur atvērtu logu, lai adaptētos vēsai temperatūrai.

Sočos plānots ierasties atklāšanas dienā

Ceļā velosipēdisti piedzīvos dažādus laika apstākļus, un Kārlis Bardelis tam ir gatavs. Riteņbraucēji ar atbalsta grupu dodas dienvidu virzienā, kur teorētiski ir siltāks, taču temperatūra ir mainīga. Viņi šķērsos Latviju, Lietuvu, Poliju, Ukrainu, un Krievijā būs jāveic aptuveni pēdējie 300 kilometri. Plānotās distances garums ir 2800 - 3000 km, un mērķi velobraucēji cer sasniegt olimpisko spēļu atklāšanas dienā 7. februārī.

Pedal for no Medal from kaspars cirsis on Vimeo.

Krievija ir valsts, kur uz ceļiem bieži vien likumi neeksistē vai tiek apieti ar līkumu. Kārlis to zina, ir gatavs dažādām situācijām. «Jābūt elastīgiem, jo paredzēt, kā būs, īsti nevar. Tā nav Rietumeiropa, bet ceru, ka viss būs labi,» viņš teica.

Iepriecinās bērnus!

Viņiem šai braucienā ir īpašs mērķis. Riteņbraucēji būs kā kurjeri, lai no Rīgas bērnu slimnīcas Sočos nogādātu bērnu zīmējumus Latvijas olimpiskajai komandai, līdz ar to sagādājot prieku bērniem. Sočos viņi satiks mūsu olimpiešus, kuri nofotografēsies ar zīmējumiem. Sportistu bildes ar bērnu mākslas darbiem puiši atgādās Latvijā un nodos bērniem.

Krievijas kūrortpilsētā riteņbraucēji uzkavēsies pāris dienas, kuru laikā plāno apmeklēt kādas sacensības ar mūsu sportistu dalību. Latvijā viņi atgriezīsies ar busiņu.

«Pedal for No Medal» komanda aicina visus cilvēkus ziedot līdzekļus Bērnu slimnīcas onkoloģijas nodaļas rekonstrukcijai.

P.S. Portālā TVNET būs iespēja sekot līdzi «Pedal for No Medal» gaitām. Komandas brauciens tiks atspoguļots dienasgrāmatā.

FOTO: Publicitātes


Uz augšu