Straujuma nolēmusi neaicināt valdībā Pavļutu

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts FOTO:

Premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma (V) pieņēmusi lēmumu neaicināt valdībā līdzšinējo ekonomikas ministru Danielu Pavļutu.

Vēstulē Reformu partijas valdes priekšsēdētājam Edmundam Demiteram Straujuma aicina deleģēt citu kandidātu ekonomikas ministram amatam. Kā piemērotus kandidātus viņa min pašreizējo izglītības un zinātnes ministru Vjačeslavu Dombrovski (RP) un Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāru Vilni Ķirsi (RP).

Kā iemeslus Pavļuta neaicināšanai valdībā viņa min to, ka uzņemoties politisko atbildību par Zolitūdē notikušo traģēdiju, demisionēja Valda Dombrovska (V) vadītā valdība. Pieņemot šādu lēmumu, Dombrovskis paziņoja, ka nepiekritīs veidot nākamo valdību ētisku apsvērumu dēļ.

«Uzskatu, ka, demisionējot valdībai, politiskā atbildība par notiekošo būvniecības nozarē ir jāuzņemas arī nozares ministram Danielam Pavļutam,»
13

teikts Straujumas vēstulē.

«Iepazīstoties ar šī brīža piedāvātajām izmaiņām būvniecības likumdošanā, redzams, ka EM nav savlaicīgi izstrādājusi nepieciešamo normatīvo regulējumu, lai jaunais Būvniecības likums varētu pilnvērtīgi tikt ieviests 1.februārī,» norāda Straujuma.

Vienlaikus Straujuma piebilst, ka pozitīvi vērtē Pavļuta darbu vairāku jomu sakārtošanā.

Kā teica Pavļuta preses sekretāre Daiga Grūbe, ministrs šobrīd no komentāriem atturēsies, līdz RP valde būs pieņēmusi lēmumu par ministru amatu kandidātiem. Partijas valdes sēde paredzēta šodien plkst.17.30.

Kā ziņots,

Straujuma jau iepriekš pauda bažas par Pavļuta kandidatūru
13

saistībā ar jauno Būvniecības likumu un atbildību par Zolitūdes traģēdiju.

Straujuma noraidīja bažas, ka iebildumi pret Pavļuta kandidatūru būtu saistīti ar zaļās enerģijas jautājumiem.

Trešdienas vakarā arī notikusi Pavļuta un Straujumas divpusējā tikšanās, un sarunu abi politiķi vērtēja kā konstruktīvu. Tomēr Straujuma pēc šīs sarunas nesniedza konkrētu atbildi par Pavļuta kandidatūru.

Uz augšu
Back