P, 15.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

KNAB šefs Strīķi atkārtoti atbrīvo no amata

LETA/BNS
KNAB šefs Strīķi atkārtoti atbrīvo no amata
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 22

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks atkārtoti no amata atbrīvojis savu vietnieci Jutu Strīķi. Arī šoreiz Strīķe no amata atbrīvota saistībā ar uzticības zaudēšanu. Iepriekš Streļčenoks Strīķi no amata atbrīvoja pērnā gada beigās, taču ministru prezidents Valdis Dombrovskis Streļčenoka rīkojumu atcēla.

Pievienots J.Strīķes komentārs

Pērn 20.decembrī Streļčenoks nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi. Savukārt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) 7.janvārī atcēla Streļčenoka rīkojumu. Juristi, Dombrovska uzdevumā izvērtējot dokumentus, konstatēja, ka Streļčenoka lēmums ir prettiesisks.

Šādu lēmumu Streļčenoks pieņēmis, ņemot vērā to, ka Strīķe savā darbībā ilglaicīgi un sistemātiski bija pieļāvusi normatīvo aktu un pārvaldes principu pārkāpumus, neizpildot iestādes vadītāja rīkojumus un darba uzdevumus vai izpildot tos pretēji iestādes vadītāja norādēm. Strīķe ilglaicīgi nav izpildījusi iestādes vadītāja rīkojumus par informācijas sniegšanu un sistemātiski nav sniegusi informāciju vai sniegusi nepilnīgu informāciju iestādes vadītājam par krimināllietu un operatīvās uzskaites lietu virzību.

Kā uzskata KNAB priekšnieks, atsevišķos gadījumos Strīķe pārkāpusi savas amata pilnvaras, arī jautājumos, kas saistīti ar iestādē noteikto informācijas aprites kārtību, tai skaitā informācijas izplatīšanu plašsaziņas līdzekļiem un informācijas izplatīšanu iestādes vārdā citām institūcijām un amatpersonām. Strīķe neesot novērsusi pārkāpumus savā darbībā un neesot izpildījusi darba uzdevumus pat pēc vairākkārtējiem atgādinājumiem.

Strīķes pārkāpumu ilglaicīgais raksturs, sistemātiskums un viņas regulāra nereaģēšana uz iestādes vadītāja aizrādījumiem par pārkāpumu nepieļaujamību liecinot par Strīķes apzinātu vēlmi nepildīt iestādes vadītāja rīkojumus un darba uzdevumus, neievērojot hierarhiski augstākas amatpersonas rīkojumus un pat rīkojoties pretēji tiem, tādējādi faktiski traucējot iestādes vadītājam pildīt viņa amata funkcijas un padarot par neiespējamu turpināt sadarbību ar viņu, norāda KNAB.

«Strīķes pārkāpumi un viņas subjektīvā attieksme pret notiekošu, neizrādot ne mazāko vēlmi uzlabot savas prasmes un novērst pārkāpumus, mazināja manu kā iestādes vadītāja uzticēšanos viņai un bija pamats tam, lai šodien es kā Strīķes darba devējs viņai uzteiktu darbu, atbrīvojot viņu no ieņemamā amata sakarā ar to, ka viņa ir zaudējusi manu kā darba devēja uzticību,» norāda Streļčenoks.

Patlaban Streļčenokam kā iestādes vadītājam esot būtiski nodrošināt to, lai birojs turpinātu strādāt, vienlaicīgi nodrošinot to, ka tiek novērsti un pārtraukti tie pārkāpumi un to kaitīgās sekas, kurus radījusi Strīķes ilgstošā prettiesiskā rīcība.

Strīķe: Acīmredzot Streļčenokam mana atlaišana ir svarīgāka par likuma ievērošanu

No amata atkārtoti atbrīvotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja vietniece Juta Strīķe uzskata, ka priekšniekam Jaroslavam Streļčenokam viņas atlaišana acīmredzot ir svarīgāka par likuma ievērošanu.

Tā šodien izteicās pati Strīķe, nevēloties sniegt plašākus komentārus par Streļčenoka pieņemto lēmumu atkal atbrīvot viņu no amata.

Komentārus atturējās sniegt arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga teica, ka ģenerālprokurora rīcībā pagaidām nav oficiālas informācijas par Strīķes atbrīvošanu.

KNAB amatpersonu un darbinieku arodbiedrības valde tuvākajās dienās analizēs Streļčenoka lēmumu un tad vienosies par tālāko rīcību, skaidroja arodbiedrības vadītāja Kristīne Griga.

Kad Strīķe pirmo reizi tika atlaista no amata, arodbiedrība paziņoja, ka saskaņā ar likumu KNAB priekšniekam bija jālūdz arodbiedrības piekrišana. Streļčenoks to nav lūdzis ne iepriekš, ne tagad, norādīja Griga.

Arodbiedrības valdes sēde, iespējams, notiks jau rīt,15.janvārī, taču tikšanās laiks vēl tiks precizēts, jo arodbiedrības valdes locekļiem esot jāveic savi tiešie amata pienākumi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu