S, 13.08.2022.

Aptauja: Vācieši no Trampa baidās vairāk nekā no Putina

TVNET/LETA
Aptauja: Vācieši no Trampa baidās vairāk nekā no Putina
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
ASV prezidents Donalds Tramps G7 samitā Kanādā
ASV prezidents Donalds Tramps G7 samitā Kanādā Foto: CLEMENS BILAN / EPA

Divas trešdaļas vāciešu uzskata, ka ASV prezidents Donalds Tramps rada lielākus draudus nekā viņa Krievijas kolēģis Vladimirs Putins, liecina svētdien publicēties aptaujas rezultāti.

Saskaņā ar sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma «YouGov» veikto aptauju, 64% vāciešu uzskata, ka pasaules drošībai lielākos draudus rada Tramps, kamēr Putinu par lielāko draudu pasaulei uzskata tikai 16% aptaujāto.

Tajā pašā laikā 56% respondentu atzinuši, ka Putins esot kompetentāks nekā Tramps, kamēr ASV prezidenta kompetenci augstāk vērtējuši tikai pieci procenti vāciešu.

36% aptaujāto Putinu atzinuši par simpātiskāku nekā Tramps, kamēr pretējās domās bijuši seši procenti. Tajā pašā laikā vairāk nekā puse respondentu atteikušies vērtēt abus līderus no šāda aspekta.

Vislielāko pārsteigumu sagādājis tas, ka 44% vāciešu Putinu uzskata par ietekmīgāku līderi nekā Tramps, kamēr tikai 29% aptaujāto domā, ka ietekmīgāks ir Baltā nama saimnieks.

Zīmīgi, ka konservatīvi noskaņotie vācieši izrāda tādu pašu nepatiku pret Trampu kā vācieši caurmērā.

Starp tiem aptaujātajiem, kas balsojuši par kancleres Angelas Merkeles vadītajiem kristīgajiem demokrātiem (CDU), to respondentu skaits, kuri Putinu uzskata par kompetentāku, simpātiskāku un ietekmīgāku, ir tikpat liels kā starp vāciešiem caurmērā.

Savukārt Trampu par lielāku draudu pasaulei atzīst 66% konservatīvo vēlētāju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu