«Dinamo» «bullīšos» tiek pie svarīgas uzvaras pret «Torpedo»

Latvijas klubs Rīgas «Dinamo» svarīgā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā svētdien pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 (1:0, 2:3, 0:0, 0:0, 1:0) viesos pieveica latvieša Pētera Skudras vadīto Ņižņijnovgorodas «Torpedo» komandu, uzsākot pirmo izbraukuma sēriju šajā gadā.

Ņižņijnovgorodas klubs, kas ir «Dinamo» tiešais konkurents cīņā par vietu Gagarina kausa izcīņā, piedzīvojis jau sešus zaudējumus pēc kārtas.

Šīs izbraukuma sērijas turpinājumā «Dinamo» otrdien tiksies ar līgas līderiem Maskavas CSKA, bet ceturtdien sekos cīņa pret Čerepovecas «Severstaļ». Pēc tam komandai sekos piecas spēles savā laukumā, bet noslēdzošie pieci regulārā čempionāta mači jau būs izbraukumā.

Pirmajā periodā abas komandas spēlēja vairāk pragmatiski, taču trešdaļas izskaņā iegūstot skaitlisko vairākumu viesi spēja atklāt rezultātu. Sekundi līdz perioda beigām vārtus guva Miķelis Rēdlihs, pa kura kāju trāpīja brāļa Krišjāņa Rēdliha mestā ripa un ielidoja «Torpedo» sargātajos vārtos. Miķelis Rēdlihs vārtus guva trešo spēli pēc kārtas.

Pagalam neveiksmīga viesiem izvērtās otrā perioda pirmā puse, kurā tikia zaudēti trīs vārti pēc kārtas. Spēles 22. minūtē ripu laukuma vidū pazaudēja Broks Troters un šo kļūdu ar plaukstas metienu no zonas vidus izmantoja Vadims Krasnoslobodcevs.

Spēles 30. minūtē «Torpedo» izmantoja skaitlisko vairākumu, kad no vārtu priekšas netraucēti ripu vārtos raidīja Vladimirs Galuzins, bet vēl 51 sekundi vēlāk Jarko Imonens bija veiklākais vārtu priekšā, pārspējot Džefu Delorjē trešo reizi.

Rīdzinieki gan nepadevās un līdz otrajam pārtraukumam spēja atspēlēties. Cīņas 38. minūtē otro reizi izdevās realizēt vairākumu, kad skaistā izspēlē metiena pozīcijā tika izvirzīts Videls, kurš no pāris metriem savu izdevību izmantoja, samazinot starpību līdz 2:3. «Dinamo» bija nepieciešamas tikai 19 sekundes, lai panāktu neizšķirtu 3:3. Jau nākamajā uzbrukumā Rodrigo Ābols acīgi pamanīja brīvo Džeriņu, precīzi piespēlēja un partneris netraucēti guva trešos vārtus. Ābolam tas bija pirmais rezultativitātes punkts KHL karjerā.

Trešajā periodā laukumā risinājās asa spēka spēle, kurā uzvarētāju, tāpat kā piecu minūšu papildlaikā, noskaidrot neizdevās.

Pēcspēles metienos veiksmīgāki bija Latvijas hokejisti, kuri guva vārtus otrajā un sestajā sērijā, kamēr Delorjē zaudēja tikai duelī ar Imonenu pirmajā sērijā, bet pēc tam atvairīja piecos pretinieku izgājienos. Rīgas «Dinamo» «bullīšus» arī izpildīja Broks Troters, Roberts Bukarts, Miķelis Rēdlihs un Linus Videls, taču viņiem nesekmējās ar MIhaila Birjukova pārspēšanu.

Vārtu guvēji: 1:0 Miķelis Rēdlihs (K.Rēdlihs, 19:59) (vair.), 1:1 Vadims Krasnoslosbodsevs (Galuzins, 21:55), 2:1 Vladimirs Galuzins (Mozers, Pepeļajevs) (29:17, vair.), 3:1 Jarko Imonens (Salminens, Pepeļajevs) (30:04), 3:2 Videls (M.Rēdlihs, Videls) (37:05, vair.), 3:3 Andris Džeriņš (R.Ābols, 37:24).], 4:3 Lauris Dārziņš (p.m.).

Ar 48 spēlēs izcīnītiem 62 punktiem Rīgas «Dinamo» Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem desmito vietu, no labāko astotnieka, ko noslēdz Podoļskas «Vitjaz», atpaliekot tikai par punktu. Punkts vairāk ir arī devītajā vietā esošajai «Torpedo».

Metieni: 20 - 28

Soda minūtes: 8 - 6

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs mačam ar «Torpedo»

Vārtsargi: #38 Džefs Delorjē (#36 Jakubs Sedlāčeks);

Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs (A) - #44 Oskars Cibuļskis, #5 Čejs Genovejs - #68 Milans Jurčina (A), #11 Kristaps Sotnieks - #23 Aleksandrs Jerofejevs, #28 Ralfs Grīnbergs;

Uzbrucēji: #71 Roberts Bukarts - #55 Linuss Videls - #19 Miķelis Rēdlihs, #10 Lauris Dārziņš (C) - #89 Broks Troters - #70 Miks Indrašis, #87 Gints Meija - #25 Andris Džeriņš - #18 Rodrigo Ābols, #17 Kaspars Saulietis - #96 Māris Bičevskis - #13 Gunārs Skvorcovs, #47 Mārtiņš Cipulis.