Daugavpils teātrī top Antona Čehova «Kaija»

Izrāde "Kaija"

FOTO: publicitātes

Janvāra vidū Daugavpils teātris saviem skatītājiem piedāvās nopietno krievu dramaturģiju, iestudējot Antona Čehova lugu «Kaija». Jauniestudējums «Kaija» Oļega Šapošņikova un Georgija Surkova režijā pirmo reizi ar skatītājiem tiksies 16.janvārī. Bet pirmā tikšanās būs neierastāka, piedāvājot publisko izrādes mēģinājumu ar nosaukumu «Kaija. Under construction».

Savdabīgā luga, kuru pats autors ir definējis kā komēdiju, Daugavpils teātrī top, sadarbojoties režisoriem Oļegam Šapošņikovam un Georgijam Surkovam, un izrādes radošo komandu veido sevi pierādījuši, kā arī jauni un daudzsološi mākslinieki. Jau tradīcija Daugavpils teātrī ir viesmākslinieku piesaistīšana, sadarbojoties ar Ilonu Bageli, Rūdolfu Plēpi, Santu Didžus, Andri Buli, un šis jauniestudējums nebūs izņēmums. Izrādē «Kaija» galveno lomu ir uzticēts spēlēt jaunajai aktrisei no Lietuvas Jovitai Balčiunaitei, tajā piedalīsies arī populārā televīzijas seja Jurijs Kušpelo.

Daugavpils teātris ir uzstādījis sev augstu latiņu - rādīt Čehova «Kaiju».

Šī luga ir pasaules nozīmīgāko dramaturģijas darbu desmitā, tai pašā laikā tas ir materiāls, kuru saprast un iestudēt ir sarežģīti. Iesākumā teātra radošais kolektīvs nolēma, ka nodos izrādi skatītāju vērtējumam tikai tad, kad būs pārliecība, ka ir sasniegta maksimāli iespējamā iekļaušanās šajā noslēpumainajā tekstā. Pagaidām aktieri un režisori atrodas radošo meklējumu procesā, taču daudz jau ir izdarīts. Tieši tāpēc teātris nolēma spert neordināru soli - uzaicināt skatītājus uz ekskluzīvu vēl nepabeigtu teātra izrādi. Abi režisori stāsta, ka būs pateicīgi skatītājiem par saņemtajiem komentāriem un iespaidiem, kas nepieciešami, lai turpinātu darbu. Izrādes režisori piebilst, ka iestudējumu

«Kaija. Under construction» visiem teātra cienītājiem būs iespēja apmeklēt bez maksas.

Viens no izrādes režisoriem, Oļegs Šapošņikovs atklāj: lai gan izrāde notiks teātra Lielajā zālē, tā tomēr veidota kā kamerizrāde, lai saglabātu aktieru niansētu un psiholoģisku spēli. Oļegs Šapošņikovs skatītājus aicina izrādi apmeklēt vairākkārt, jo būs lomas, kuras tēlos divi aktieri, kā arī skatītāju zālē būs neierastāks vietu izvietojums. Tiks izveidotas īpašas ložas, un skats no šīm vietām un skatītāju vietām zālē atšķirsies, dodot iespēju katru reizi saskatīt jaunas detaļas un spēles nianses.

Pēc režisoru ieceres izrādes darbība tiks pārcelta uz Latgali pie kāda ezera, netālu no Daugavpils, notikumiem risinoties 1914.gadā. Ne velti arī daži no mēģinājumiem notiek pie Stropu ezera Daugavpilī un vēsturiskā Daugavpils cietokšņa apkārtnē.

«Kaija. Under construction».

Režija - O.Šapošņikovs un G.Surkovs,scenogrāfija un kostīmi - I.Bermaka un A.Stabiņa, gaismu mākslinieks - S. Vasiļjevs.

Lomās: I.Kešiševa vai V.Hramņikova, A.Komarovs vai M.Boka, V.Dupaks, J.Balčiunaite, M.Samodahovs, M.Korkliša vai Ž.Lubgāne, J.Ņetjosina vai I.Ivulāne-Mežale, G.Surkovs, J.Kušpelo, V.Jancevičs.

Sākot ar 7.janvāri, biļetes uz izrādi «Kaija. Under construction» varēs saņemt bez maksas Daugavpils teātra kasē (tālr. 654 26520). Vietu skaits būs ierobežots.

Uz augšu