Gadumijā Rīgā notiks koncerti, priekšnesumi un tirdziņi

Svinīgais pilsētas Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums 11. novembra krastmalā

FOTO: Ieva Čīka / LETA

Rīgā, 11.novembra krastmalā, 31.decembrī no plkst.21.45 līdz trijiem naktī notiks kopīga 2014.gada sagaidīšana ar dažādiem mūziķu, dejotāju un dīdžeju priekšnesumiem.

Plkst.22 uzstāsies Lauris Reiniks ar grupu, bet pēc tam dejotāji Ieva Kemlere un Rolands Šteinbergs un moderno deju grupa. Plkst.23.10 ar dabas dotu džezroka izjūtu muzicēs grupa «Keksi», bet pēc svētku uguņošanas tuvāk zvaigznēm klausītājus nesīs Jānis Lūsēns un atdzimušais «Zodiaks». Īsi pirms pusnakts un svinību noslēgumā par muzikālo gaisotni rūpēsies dīdžejs AG. Pasākumu vadīs Valters Krauze.

Tieši gadu mijā, pēc Latvijas valsts himnas atskaņošanas, 11.novembra krastmalā būs svētku uguņošana, ko tiešraidē varēs vērot arī LNT, TV5, LTV1 un LTV7 televīzijas programmās. Speciāli svētku tirdzniecībai organizētās vietās varēs iegādāties gardas uzkodas un atspirdzinošus dzērienus.

Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un drošību, pasākuma norises vietā aizliegts ienest sprādzienbīstamus priekšmetus un pirotehniku, asus priekšmetus, šaujamieročus un citas bīstamas lietas. Tāpat apmeklētāji ir atbildīgi par savām personīgajām mantām. Bērniem līdz 16 gadu vecumam ieeja pasākumā tikai kopā ar vecākiem. Vienlaikus vecāki aicināti pieskatīt savus nepilngadīgos bērnus. Pasākuma teritorijā sabiedrisko kārtību uzraudzīs Rīgas Pašvaldības policija.

Jaunā gada sagaidīšanas pasākuma laikā no 31.decembra plkst.6 līdz 1.janvāra plkst.15 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme 11.novembra krastmalas posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai.

Gada pēdējā dienā, 31.decembrī, notiks arī citi pasākumi un darbosies tirdziņi. 31.decembrī plkst.16 Doma baznīcā būs gada izskaņas koncerts «Ērģeļu skaņās atvadās gads». Ērģeļu duetus izspēlēs Edīte Alpa un Tālivaldis Deksnis, Ilze Reine un Aigars Reinis, Iveta Pelše un Jānis Pelše, Diāna Jaunzeme un Ilona Birģele.

Vecgada vakarā darbosies Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā, kas strādās no 31.decembra plkst.10 līdz 1.janvāra plkst.2. Savukārt no plkst.23 līdz plkst.2 Vecgada vakara koncertu Doma laukumā spēlēs Dj Artis Volfs. Stundu pēc pusnakts Doma laukumā uzstāsies uguns mākslinieks Alesh Walker.

Līvu laukumā tirdziņš darbosies no 31.decembra plkst.10 līdz 1.janvāra plkst.1, bet plkst.22 savus klausītājus šeit sagaidīs Pits Andersons un grupa «The Swamp Shakers».

Savukārt Esplanādē Ziemassvētku tirdziņš un Trušu karaliste apmeklētājus 31.decembrī gaidīs no plkst.11 līdz plkst.19, bet plkst.22 sāksies diskotēka ar dīdžeju «Sun Set».

Jaungada naktī līdz pat plkst.2 mūzikas pavadībā varēs izslidoties Rīgas publiskajā slidotavā, kas darbu uzsākusi jaunatvērtajā Spīķeru kvartālā netālu no tirgus - starp Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielu. Tiem, kuriem līdzi nebūs savu slidu, būs pieejams nomas inventārs.

Jau ziņots, ka 31.decembrī un 1.janvārī visi pasažieri pilsētas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas. Bezmaksas brauciens neattiecas uz minibusu un nakts satiksmes maršrutiem.

Plašāka informācija par Rīgas domes rīkotajiem gadumijas pasākumiem atrodama interneta vietnē «www.kultura.riga.lv», kā arī «1188» uzziņu dienestā.

Uz augšu