BAFTA nominācijās dominē filma «The Grand Budapest Hotel»

«Viesnīca «Diženā Budapešta»»

FOTO: kadrs no filmas

Amerikāņu kinorežisora Vesa Andersona komēdija «The Grand Budapest Hotel» («Viesnīca «Diženā Budapešta»») saņēmusi 11 britu kinoakadēmijas (BAFTA) balvu nominācijas.

Andersona kinolente sacentīsies par gada labākās filmas titulu. Kategorijā nominēta arī melnā komēdija par šovbiznesu «Birdman» («Putncilvēks»), 12 gadu garumā uzņemtā drāma «Boyhood» («Puikas gadi»), kā arī biogrāfiskās drāmas «The Theory of Everything» un «The Imitation Game».

«Birdman» un «The Theory of Everything», kas balstīta uz zinātnieka Stīvena Hokinga autobiogrāfiju, saņēmušas pa desmit nominācijām.

Par labākā režisora nosaukumu cīnīsies Andersons, Ričards Linkleiters, Alehandro Gonsaless Injaritu, Džeimss Māršs un Demjens Šazele.

Labākā aktiera kategorijā izvirzīts benedikts Kamberbačs, kurš spēlē galveno lomu kinolentē «The Imitation Game», kā arī Edijs Redmeins, detektīvtrillera «Birdman» galvenās lomas tēlotājs Džeiks Gilenhols, Maikls Kītons un Ralfs Fainss.

Savukārt sieviešu kategorijā nominētas aktrises Eimija Adamsa, Felisitija Džonsa, Džūliana Mūra, Rīsa Viterspūna un Rosamunde Paika.

Balvai par izcilu britu filmu izvirzīta vēsturiskā kinolente «71», animācijas filma «Paddington», komēdija «Pride», zinātniskās fantastikas trilleris «Under the Skin» ar Skārletu Johansoni galvenajā lomā, kā arī «The Imitation Game» un «The Theory of Everything».

Uzlecošā aktiera balvai nominēts angļu aktieris Džeks O'Konels, kurš filmējies aizvadītajā gadā iznākušajā «71» un Andželīnas Džolijas veidotajā kinolentē «Unbroken».

BAFTA balvu pasniegšana norisināsies 8. februārī Londonas Karaliskajā operā.

Uz augšu